#polfopolecajka- Miłość

W związku z jutrzejszym Dniem Zakochanych, w tym tygodniu #polfopolecajka będzie dotyczyła miłości we wszelkich jej formach. Nie zabraknie tutaj propozycji pełnych żarliwego uczucia i pasji, ale i tych bardziej skomplikowanych, których również doświadczamy. Mam nadzieję, że chociaż jedna z tych propozycji pomoże urozmaicić Wam wieczór i wprawić Was w wyjątkowy nastrój. 

Filmy

Diabeł wcielony

Źródło: Filmweb

O miłości nie tylko romantycznej, ale również tej, która potrafi prowadzić do tragedii. Pierwsza z propozycji to film dla każdego, kto szuka dobrej rozrywki, nie opierającej się jedynie na relacjach damsko-męskich i w Walentynki chce sięgnąć po coś innego. Akcja rozgrywa się w Knockemstiff w stanie Ohio pomiędzy II Wojną Światową i Wojną Wietnamską, a pierwszy z bohaterów jakich poznajemy to żołnierz Williard Russell, w którego wciela się Bill Skarsgard, znany z TO. Również Holland, Pattinson i Melling to nazwiska, które sprawiają, że od strony obsadowej mamy do czynienia z hitem. To kolejna już propozycja, w której wspominam o gwieździe Zmierzchu i ponownie jest to przykład tego, że Robert Pattinson już dawno powinien przestać być kojarzony tylko z rolą Edwarda Cullena. Ostatni z wcześniej wymienionych to serialowy Harry Beltik z Gambitu Królowej. Diabeł Wcielony opiera się na kilku wątkach, które początkowo wydają się być całkowicie z innej bajki, jednak po jakimś czasie zauważamy, że wszystkie historie składają się w jedną całość. Film opowiada o religijnym fanatyzmie, o życiu dwójki osieroconych nastolatków oraz o miłości, która motywuje do działań niekoniecznie zgodnych z ludzką moralnością.  Mówiąc krótko – każdy z bohaterów ma inną definicję walki w imię miłości, czy to do Boga, czy też do ukochanej, którą kochamy na zabój.  

Sędzia

Źródło: Filmweb

Druga propozycja jest już książkową prawie że opowieścią o skomplikowanej miłości ojcowskiej. Powrót do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią matki znanego adwokata Hanka Palmera (w rolę wciela się Robert Downey Jr) sprawia, że sytuacja rodzinna staje się jeszcze bardziej zawiła. Tytułowy Sędzia – Joseph Palmer, od zawsze miał problemy w okazywaniem uczuć, a prośba o pomoc to nie lada wysiłek. W momencie, gdy zostaje posądzony o zabójstwo jest zmuszony do pogodzenia się z synem, dla którego współpraca z ojcem to utrapienie. Zwłaszcza wtedy, gdy obaj nie potrafią pokazać, że im na czymś zależy. Sędzia to historia dumnego ojca i równie dumnego syna, którzy dopiero w sprawie życia i śmierci są w stanie połączyć siły. 

Serial

Spinning out

Serial od Netflixa opowiada o miłości do łyżwiarstwa figurowego oraz poświęcenia, jakiego jest w stanie się podjąć młoda kobieta, aby stanąć na najwyższym podium Igrzysk Olimpijskich. W tym celu oprócz walki z chorobą dwubiegunową musi porzucić łyżwiarstwo solowe na rzecz jazdy w parze. Wszystko wydawałoby się łatwe, gdyby nie fakt, że Kat Baker zaledwie rok temu miała wypadek na lodzie, a jej jedyną szansą jest współpraca z najbardziej utalentowanym łyżwiarzem – Justinem Davisem. Oczywiście zero presji.  

Źródło: Twitter

Spoiwem sportowców jest była łyżwiarka figurowa i reprezentantka ZSRR Dasha Fedorova, która swoimi metodami sprawia, że szanse na medal olimpijski się zwiększają. Spinning out to opowieść o walce, zarówno osób cierpiących na chorobę dwubiegunową, jak i ich bliskich, którym wcale nie jest łatwiej. Oprócz samego sportu, dużą rolę w całym filmie odgrywa miłość, w wielu przypadkach niespełniona, która wystawiana na próbę czasu bądź też przeciwności losu nie jest w stanie przetrwać.  

Książka

Zanim się pojawiłeś

Źródło: Filmweb

Miłość ekscentryka i introwertyka nigdy nie jest łatwa. Zwłaszcza wtedy, gdy jedno z nich jedynie jakimś cudem uchodzi z życiem z tragicznego wypadku, przez co widok wiecznie wesołej Lou działa Willowi na nerwy. Szybko okazuje się jednak, że ich spotkania nie będą opierały się jedynie na domowej opiece.  Zanim się pojawiłeś opisuje miłość skomplikowaną, która dla wielu osób była spisana na straty. To poruszająca książka o spotkaniu dwóch światów, które połączone ze sobą, tworzą niesamowitą historią miłosną, która po drodze napotyka wiele przeszkód. Poczynając chociażby od ogromnych schodów, poprzez brak zrozumienia, aż po śmierć. Historia Lou i Willa to zdecydowanie romantyczna powieść, na którą może sobie pozwolić nawet największy twardziel, czy też twardzielka. Jeśli nie przepadacie za czytaniem, wspomnę tylko, że w 2016 roku powstała ekranizacja książki z Emilią Clarke i Samem Claflinem.  

Muzyka

Tym razem z racji jutrzejszych Walentynek postanowiłam stworzyć specjalną playlistę na Spotify, gdzie znajdziecie moje propozycje na ten romantyczny wieczór ze swoją drugą połówką. Być może spodoba się Wam na tyle, aby towarzyszyć dłużej niż tylko w ten jeden dzień w roku.

Na koniec chciałabym życzyć Wam cudownego wieczoru, nie zważając na to, czy spędzacie go samotnie, czy też w towarzystwie ukochanej osoby. Kochajcie siebie i innych, bo miłość jest w życiu jest najważniejsza.  

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *