Przed nami drugi tydzień rywalizacji w CAVALIADA Winter Tour

CAVALIADA Winter Tour - zawody jeździeckie 2021

Źródło: materiały prasowe CAVALIADA Winter Tour

CAVALIADA Winter Tour to pierwsze międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody w Polsce otwierające 2021 rok. Druga część wydarzenia rozpocznie się już jutro (18 lutego) i potrwa do 21 lutego. Tegoroczna impreza odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zawody CAVIALADA Winter Tour odbywają się w randze CSI2, CSI2W, CSI1* i CSIYH, a także CAVALIADA Future. To pierwszy, dwutygodniowy Tour w 11-letniej historii Cavaliady, który będzie miał miejsce w Poznaniu. Impreza odbywa się bez udziału publiczności, a wszystkie konkursy są transmitowane online na stronie organizatora.

Dbając o komfort koni i zawodników przygotowujemy szereg udogodnień. Ze względu na zmianę lokalizacji główna arena będzie większa niż dotychczas. Zawodnicy będą pokonywać przeszkody na parkurze o wymiarach 70 x 35 metrów. Do dyspozycji będą aż dwie rozprężalnie, a większość stajni będzie zlokalizowanych w hali. Ci, którzy przyjadą na cały Tour będą mogli bez problemu u nas zostać pomiędzy zawodami – podkreśla Radosław Kulupa, dyrektor CAVALIADA Tour.

Pierwszy tydzień zawodów w Poznaniu już za nami. Najważniejszy konkurs tej części, czyli Grand Prix na poziomie 145 cm zaliczany do światowego rankingu, wygrała 18-letnia Aleksandra Kierznowska na Badorette. Drugie miejsce zajął Mateusz Tyszko na Zirocco Air, a trzecie Matas Petraitis z Litwy na Goldcoast VDL.

Drugi tydzień rywalizacji rozpocznie się 18 lutego rundą młodych koni pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni. Najbardziej emocjonująco pod kątem sportowym zapowiadają się konkursy w ramach dużej rundy zaliczane do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata (140-160 cm). Odbędą się one w czwartek o 17:15 i w piątek o 16:00.

Szczegóły dotyczące transmisji i cen biletów dostępne są pod adresem https://cavaliada.pl/pl/dla-kibica/wazne-informacje/poznan-transmisja-live/.

Źródło: materiały prasowe cavaliada.pl

Korekta: Martyna Kaczmarczyk