Tampa Bay Buccaneers mistrzem NFL!

Drużyna z Florydy pokonała ówczesnych mistrzów Kansas City Chiefs 31:9 i sięgnęła po drugie mistrzostwo National Football League. Buccaneers stali się tym samym pierwszą drużyną w historii, która wygrała na własnym stadionie Super Bowl.

Doświadczenie wzięło górę nad młodością i fantazją

Mecz zapowiadał się niezwykle emocjonująco, a to za sprawą potyczki legendy tego sportu Toma Brady’ego z najbardziej utalentowanym zawodnikiem i przyszłością ligi Patrickiem Mahomesem. Samo spotkanie trochę zawiodło, gdyż przez cały mecz Buccaneers kontrolowali przebieg gry. Bardzo dobre poczynania ofensywne a przede wszystkim defensywne sprawiły, że mistrzowie nie mieli nic do powiedzenia i nie zdobyli ani jednego przyłożenia. Chiefs sami rzucali sobie kłody pod nogi swoimi przewinieniami.

Wynik spotkania w pierwszej kwarcie otworzył Placekicker drużyny Chiefs Harrison Butker golem z pola. Następnie swój kunszt jak za starych, dobrych czasów jeszcze z drużyną New England Patriots ukazał duet Brady-Gronkowski, którzy przyczynili się do zdobycia pierwszego przyłożenia w meczu. Wynik podwyższył Ryan Succop. Pierwsza kwarta skończyła się wynikiem 7:3 dla gospodarzy.

Druga kwarta także była popisem byłych graczy z Patriots. Drugie przyłożenie w meczu zdobył Rob Gronkowski, a wynik podwyższył Succop. Chiefs odpowiedzieli golem z pola Butkera. Trzecie przyłożenie dla Buccaneers zdobył Antonio Brown, czyli kolejny były gracz drużyny z Nowej Anglii. Succop trzeci raz podwyższył wynik. Tym samym po pierwszej połowie Tampa Bay Buccaneers wygrywali z Kansas City Chiefs 21:6.

W przerwie meczu, podczas Pepsi Super Bowl LV Halftime Show wystąpił The Weeknd.

W trzeciej kwarcie sygnał do odrabiania strat dał Harrison Butker, który po raz kolejny zdobył gola z pola. Zamiary zmniejszenia dystansu punktowego szybko ostudzili Leonard Fournette, który zdobył przyłożenie oraz Ryan Succop, który pierwsze zdobył podwyższenie, a kilka minut później gola z pola.

W czwartej kwarcie drużyny nie powiększyły swojego dorobku punktowego. Tym samym Tampa Bay Buccaneers pokonali Kansas City Chiefs 31:9 i drugi raz w historii zostali mistrzami NFL.

Żywa Legenda Toma Brady’ego

Rozgrywający Buccaneers zdobył siódme mistrzostwo NFL. Tym samym ma więcej pierścieni od każdej drużyny w lidze. Brady tylko trzy razy przegrał Super Bowl – 2 razy z New York Giants i raz z Philadelphia Eagles. 43-latek potwierdził, że jest najlepszym graczem w historii NFL. W swojej karierze wygrał finały dwóch konferencji (łącznie 10 razy), 5 razy został wybrany MVP Super Bowl, 14 razy był wybierany do Pro Bowl oraz został wybrany 3 razy MVP ligi. Brady ma na swoim koncie wiele rekordów NFL. Dzisiejszej nocy zapisał się w kartach historii, wygrywając najważniejszy mecz w lidze z dwiema różnymi drużynami.

Rob Gronkowski z czwartym mistrzostwem

Warto też wspomnieć o TE drużyny Buccaneers, który dwa lata temu po mistrzostwie na Super Bowl LIII ogłosił koniec kariery. Było to nie lada zaskoczenie. Gronk w tym czasie podpisał kontrakt z World Wrestling Entertainment, był gospodarzem Wrestlemanii 36, która pierwotnie miała się odbyć… na Raymond James Stadium. Był nawet mistrzem WWE 24/7. Przed sezonem podpisał kontrakt z Buccaneers. Odszedł jako mistrz i udowodnił dzisiaj, że nim dalej jest. Mocno przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny, zdobywając dwa przyłożenia. Gronkowski w swojej karierze wygrał czwarte Super Bowl i tak jak Brady zwyciężył w finałach dwóch konferencji. Był pięciokrotnie wybierany do Pro Bowl. Jest jednym z najlepszych TE w historii i posiada wiele rekordów.