Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle o krok od finału siatkarskiej Ligi Mistrzów!

fot, CEV

Zenit Kazań przegrał z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 2:3 (25:22, 25:22, 27:29, 22:25, 14:16) w pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Rewanż planowany jest na 24 marca.

ZAKSA źle zaczęła czwartkowy mecz. W pierwszym secie walka była wyrównana. ZAKSA popełniła jednak za dużo błędów w zagrywce i przyjęciu, by wygrać.

Jeszcze gorzej rozpoczął się drugi set. ZAKSA przegrywała 9:15. Do tak dużej różnicy punktów przyczyniło się złe przyjęcie w polskim zespole. Nieoczekiwanie w końcówce ZAKSA poderwała się jednak do walki i zmniejszyła stratę do punktu (20:21). Niestety, gdy było 23:22, skutecznie ze środka zaatakował Aleksandr Wołkow. W następnej akcji Kamil Semeniuk posłał piłkę w aut.

Dopiero w trzecim, niezwykle emocjonującym secie, Grupa Azoty prowadziła po raz pierwszy więcej niż jednym punktem (5:3, 6:4). Rywal szybko odrobił straty (6:6), a potem bardzo długo trwała walka punkt za punkt. W końcówce to Zenit odskoczył na 24:22, ale set zakończył się po grze na przewagi. Ekipa z Rosji nie wykorzystała aż pięciu piłek meczowych. Ostatecznie to kędzierzynianie wykorzystali pierwszą piłkę setową.

Najwyraźniej nieco podłamani przegranym w takich okolicznościach trzecim setem, siatkarze z Kazania w następnej części grali słabo. Zespół z Kędzierzyna-Koźla prowadził 16:12, 20:15 i doprowadził do tie-breaka.

W ostatnim secie drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:7 dla gospodarzy. Szybko jednak sytuacja uległa zmianie. Po bardzo dobrej grze Grupa Azoty prowadziła 14:12, ale nie wykorzystała dwóch kolejnych piłek meczowych. Zenit doprowadził do remisu 14:14, przegrał jednak dwie następne akcje.

Rewanż w Hali „Azoty” odbędzie się 24 marca o godzinie 18:00 (Polsat Sport)

W drugim półfinale, porażki 0:3 z Itasem Trentino doznał zespół Sir Sicoma Monini Perugia, którego trenerem jest prowadzący kadrę Polski Vital Heynen, a zawodnikami są Wilfredo Leon i Maciej Muzaj.

Rewanż odbędzie się w Perugii, 24 marca o godzinie 20:30 (Polsat Sport).

Korekty dokonała: Martyna Kaczmarczyk.