Kolejny poseł dołącza do koła parlamentarnego Polska 2050

Adrian Grycuk/Poseł Tomasz Zimoch w Sejmie/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Tomasz Zimoch po odejściu z Koalicji Obywatelskiej trafił do ugrupowania Szymona Hołowni. Jest to kolejny polityczny transfer do tej formacji w ostatnim czasie.  

Podczas wyborów parlamentarnych w 2019 roku Zimoch startował z pierwszego miejsca na liście KO w Łodzi. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 47 648 głosów. Przed rozpoczęciem kariery politycznej był znanym komentatorem sportowym.

— Dołączam do Polski 2050, bo chcę zostawić moim dzieciom Polskę, z której będę dumny. Chcę Polski demokratycznej, praworządnej i innowacyjnej. Aby móc ten cel zrealizować, niezbędna jest przebudowa centrum polskiej sceny politycznej. Wierzę, że Polska 2050 będzie liderem takiego nowego politycznego centrum — przekazał w komunikacie prasowym. 

— Samodzielnie w Sejmie nie można działać. Jeśli mam normalnie działać w komisjach, jeśli mam aktywnie realizować mandat, to muszę mieć reprezentację. Poseł niezrzeszony jest właściwie tego pozbawiony — dodał w wywiadzie dla portalu Interia. 

Tym samym najmłodsze koło parlamentarne sukcesywnie powiększa swoją liczebność. Przewodniczy mu Hanna Gil-Piątek (do Sejmu dostała się z list Lewicy), a oprócz niej aktualnie znajdują się w nim: posłanka Joanna Mucha, posłanka Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. Cała trójka do niedawna związana była z Koalicją Obywatelską. 

Zobacz również: Jacek Bury przeszedł do Polski 2050

Najbliższe wybory parlamentarne zaplanowane są dopiero na 2023 rok. Szymon Hołownia, aby utrzymać aktualne poparcie, musi więc budować swoją pozycję w parlamencie poprzez pozyskiwanie polityków z innych klubów. W przeciwnym razie jego ruch obywatelski może zostać wchłonięty prze inne ugrupowania walczące o podobny elektorat. 

Korekta: Anna Marek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *