Najlepsi zawodnicy z całego świata przyjadą do Gniezna. Przed nami największy turniej badmintona w Polsce

lotka i badminton

fot. pixabay

Przed nami Polish Open, czyli największy turniej badmintona w Polsce organizowany od 1975 roku. Zeszłoroczna edycja wydarzenia została odwołana ze względu na pandemię. Polish Open 2021 odbędzie się bez udziału publiczności. Impreza rozpocznie się już 25 marca. Przewidziana jest transmisja online.

W tym roku, ze względu na partnerów, którzy zdecydowali się wesprzeć imprezę, zawody organizowane są pod nazwą Enea Polish Open by Victor. Sponsorem Tytularnym Polish Open została Enea, natomiast Partnerem Sportowym marka Victor.

Na zawody organizowane w dniach 25-28 marca w Gnieźnie przyjadą zawodnicy z całego świata. Możemy spodziewać się rywalizacji na wysokim światowym poziomie, ponieważ walka toczy się o cenne punkty rankingowe, dające przepustkę do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Rozgrywki są zaliczane do międzynarodowej klasyfikacji Circuit BE.

Ze względu na pandemię, byliśmy zmuszeni odwołać Polish Open 2020, dlatego obecny turniej jest kluczowy w naszym kalendarzu imprez sportowych. Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z tak znaczącymi partnerami, którzy doceniają potencjał badmintona w naszym kraju. Jestem przekonany, że tegoroczne wydarzenie tradycyjnie będzie odznaczało się wysokim poziomem sportowym, jednocześnie przy zachowaniu wszelkich niezbędnych zasad bezpieczeństwa – stwierdził Marek Krajewski, Prezes Polskiego Związku Badmintona (pzbad.pl).

Więcej informacji: https://pzbad.pl/polish-open-2021/

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *