Webinar ZUSS: O Rzeczniku Praw Obywatelskich z prof. Sławomirem Patyrą

O tym, jak ważna w naszym kraju jest rola Rzecznika Praw Obywatelskich studenci Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie będą mieli możliwość dowiedzieć się od dr hab. Sławomira Patyry prof. UMCS, Kierownika Katedry Prawa Konstytucyjnego Uczelni już w najbliższy piątek.

17 marca Kolacja Obywatelska przedstawiła swojego kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich — został nim prof. Sławomir Patyra.

Już 19 marca o godzinie 17.00 podczas spotkania ze studentami UMCS na profilu Facebookowym Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów prof. Patyra wygłosi wykład poruszając tematy takie, jak: relacje w państwie demokratycznym między człowiekiem a właśnie państwem, rola, przymioty i funkcjonowanie RPO.

Po wykładzie widzowie będą mieli możliwość zadawania w komentarzach pod transmisją profesorowi Patyrze pytań, na które postara się odpowiedzieć. Streaming na: facebook.com/zuss.umcs

Kim jest gość studentów?
Prof. Patyra jest członkiem Stowarzyszenia im. prof. Zbigniewa Hołdy, zespołu ekspertów prawnych Fundacji Batorego oraz członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Prawa Konstytucyjnego. Należy także do Zespołu Doradców ds. kontroli konstytucyjności prawa przy Marszałku Senatu X kadencji, w ramach którego był sprawozdawcą krytycznej opinii ws. tzw. ustawy kagańcowej. Stale współpracuje z Ośrodkiem Badań, Studiów i Legislacji Krajowej Rady Radców Prawnych.

Korekta: Patryk Bukała