GMP: Koniec czwartkowych zmagań. Złote medale dla Lublina!

Trzeci dzień Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu to udany czas dla pływaków z Lublina. Awans do finału uzyskało 5 lubelskich zawodników.

ELIMINACJE

Rywalizację panów na 50 metrów motylkiem wygrał Konrad Czerniak z wynikiem 23.31. Trzecie miejsce zajął Marcin Cieślak (23.72). Obaj zawodnicy zakwalifikowali się do finału.

Na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym znakomicie wypadła Laura Bernat (2:13.77), zajmując najwyższy stopień na podium. Na 8. miejscu w tej samej konkurencji wśród panów, ulokował się Jakub Nowiczkow z czasem 2:06.33, jednocześnie kwalifikując się do finałów.

Dziewiątą pozycję w rywalizacji na 400 metrów stylem dowolnym wśród pań zajęła Klara Kowalska (4:29.08), również uzyskując wejście do finałów.

FINAŁY

Tak samo jak eliminacje, popołudniowe zmagania zaczęły się od rywalizacji na 50 metrów motylkiem. W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Dowgiert (26.34) z KS Warty Poznań. Natomiast w rywalizacji mężczyzn pierwsze miejsce na podium zajął Konrad Czerniak (23.45) z AZS UMCS Lublin, a tuż za nim znalazł się jego klubowy kolega, Marcin Cieślak (23.72).

Kolejny medal złoty medal wywalczyła Laura Bernat. 15-letnia pływaczka startowała w rywalizacji na 200 metrów grzbietem i uzyskała czas 2:11.45.

W kategorii mężczyzn reprezentant Lublina, Jakub Nowiczkow zajął 8. miejsce. Wygrał Radosław Kawęcki (AWF Warszawa) z czasem 1:57.07, jednocześnie zdobywając minimum kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Na ten moment w kwalifikacji medalowej zwycięża MKS Juvenia Wrocław, natomiast w punktowej – KU AZS UMCS Lublin.

Relacje na żywo z GMP można obejrzeć tutaj.

Korekta: Kacper Beda