”Po Studencku ZUSS UMCS”

Nowy podcast ”Po Studencku ZUSS UMCS” realizuje w tym roku akademickim Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS w Lublinie. Jak mówią samorządowcy, rozmowy przeprowadzane w ramach zadania mają dotyczyć ważnych tematów dotyczących przede wszystkim studentów naszej Uczelni.

Pierwszy, debiutancki podcast dotyczył wsparcia psychologicznego – rozmówcy poruszyli temat kondycji psychiki człowieka, pierwszych objawów możliwych jej problemów oraz tego, gdzie studenci UMCS mogą uzyskać pomoc w tym zakresie. Gościem rozmowy była Dominika Marek – Pełnomocniczka Przewodniczącego ZUSS UMCS ds. Social Mediów.

W drugim odcinku tematem podcastu była aktywność studencka. Gościem rozmowy był świeżo wybrany Przewodniczący Samorządu Doktorantów UMCS w Lublinie i jednocześnie Radny Rady Miasta Lublin Marcin Bubicz. Podczas spotkania rozmówcy rozmawiali o tym, w jaki sposób połączyć różne rodzaje aktywności m.in.: studencką, naukową, samorządową oraz zawodową, ale też poruszyli temat Studenckiej Rady Miasta, jak i studentów, którzy tworzą Miasto Lublin – tego, jakie mają mechanizmy i narzędzia w swoich rękach, aby razem z władzą tworzyć i zmieniać tę przestrzeń Polski.

Jak mówią członkowie Samorządu Studentów UMCS cykl podcastów to odpowiedź na kwestię niełatwych tematów do rozmów młodych ludzi z otoczeniem. ZUSS UMCS chce pomóc, takim osobom m.in. wskazując różne możliwości rozwiązania ich problemów, komunikując je przez swoje social media. Rozmowy prowadzi Maciej Cieciora – Przewodniczący Komisji ds. Promocji i Marketingu ZUSS UMCS, a nowe odcinki są publikowane co trzy tygodnie.

Korekta: Patryk Bukała