Zawodniczka AZS UMCS ze srebrem mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów!

bieżnia

Izabela Paszkiewicz, zawodniczka AZS UMCS Lublin osiągnęła dwa duże sukcesy w ciągu zaledwie sześciu dni. W niedzielę (18 kwietnia) została brązową medalistką Mistrzostw Polski w Maratonie uzyskując jednocześnie minimum kwalifikacyjne na Igrzyska Olimpijskie. W sobotę (24 kwietnia) wywalczyła kolejny medal. Tym razem srebro mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów.

Tegoroczne zawody odbyły się w Goleniowie. 33-letnia zawodniczka z Terespola przekroczyła metę z czasem 32:25.67 i zdobyła srebrny krążek. Dzięki temu rezultatowi uzyskała kwalifikację na Puchar Europy w Birmingham. W rywalizacji najlepsza okazała się Sylwia Indeka z LKS Pszczyna.

Drugi medal mistrzostw Polski w przeciągu sześciu dni. Bajka! Byłam ciekawa, jak się będę czuła po maratonie. Samopoczucie świetne! To była dobra decyzja, by startować. 10 000 metrów po maratonie to przebieżka (śmiech) – skomentowała w swoich mediach społecznościowych biegaczka.