8 zawodników AZS UMCS awansowało do popołudniowych rywalizacji! 4. dzień GMP

Fot. Michał Piłat

Przedostatnie eliminacje do finałów Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu za nami! Tego dnia aż ośmioro zawodników AZS UMCS awansowało do popołudniowych rywalizacji. Ostre starcie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym zapowiada emocjonującą walkę o kolejne medale, która odbędzie się dziś o godz. 17.

.

Sobotnie zmagania rozpoczęto od dystansu 100 metrów stylem dowolnym. W damskiej kwalifikacji złoto zgarnęła Alicja Tchórz z MKS Juvenii Wrocław czasem 56.35 sekundy. Srebrny medal w tej kategorii zdobyła jej klubowa koleżanka, Kornelia Fiedkiewicz, która była wolniejsza od Alicji Tchórz zaledwie o 0,05 sekundy. Brąz zgarnęła Dominika Kossakowska, reprezentantka AZS AWF Katowice.

..

Świetną formą popisali się również panowie. Najszybszy był Jakub Kraska z AZS Łódź (49.02). Tuż za nim uplasował się Mateusz Chowaniec z UKS Wodnik Siemianowice Śląskie z czasem gwarantującym kwalifikację na młodzieżowe mistrzostwa świata oraz juniorskie Europy (49.35). W wieczornym starciu zobaczymy również Pawła Korzeniowskiego – olimpijczyka, wielokrotnego mistrza Polski, Europy i świata.

.

Na pewno doświadczenie mam największe, ale i lat też mam najwięcej, zatem wszystko się kompensuje. 36 lat to już jak na pływaka bardzo dużo. Moim celem jest kwalifikacja olimpijska. Już udało mi się wypełnić minimum na mistrzostwa Europy na 100 delfinem. Dzisiaj zostało 100 kraulem, zobaczymy jak pójdzie – powiedział Korzeniowski.

.

Rywalizację na 200 metrów zdominowały reprezentantki Lublina, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Złoto zdobyła Daniela Georges (2:17.42), a lokatę niżej uplasowała się Klara Kowalska.

.

Ten sam dystans wśród panów zdominowali zawodnicy z Warszawy. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chmielewski z IUKS “Muszelka” Warszawa”, drugie Jan Zubik z UKP “Polonia Warszawa”, zaś trzecie ponownie zawodnik IUKS “Muszelka” Warszawa – Michał Chmielewski. Oprócz medali, wszyscy uzyskali kwalifikację na młodzieżowe mistrzostwa Europy. Ponadto czas osiągnięty przez Krzysztofa Chmielewskiego pozwola mu na start w mistrzostwach świata juniorów (1:58.68).

.

W ostatnim dystansie 200 metrów stylem dowolnym, najszybszą pływaczką okazała się 16-letnia zawodniczka UKS “Jedynka” SP SOLEX, Weronika Klejna (2:34.93). Tuż za nią uplasowały się reprezentantki AZS AWF Warszawa – Weronika Hallmann i Angelika Wikieł. Dla Hallmann to już drugi medal na tych mistrzostwach (poprzedni zdobyłaza 100 metrów stylem dowolnym). 

.

Myślę, że zarówno 100 jak i 200 metrów są dla mnie tak samo dobrym dystansem. Jestem na pewno bardzo dobrze przygotowana, a w finale pokażę na co mnie stać. Mam jedno srebro na tych mistrzostwach, teraz chcę zdobyć złoto. Przede wszystkim chcę pobić rekord życiowy. Oczywiście bardzo bym chciała zrobić minimum, ale szczególnie się na to nie nastawiam – powiedziała Weronika Hallmann.

.

W kategorii męskiej na tym samym dystansie złoto zdobył zawodnik MKP “Wodnik 29” Tychy – Dawid Wiekiera (2:16.47). Na drugim miejscu uplasował się Bartłomiej Roguski z AZS AWF Warszawa z czasem o 3 sekundy gorszym od reprezentanta Warszawy.

.

Korekta: Kacper Beda     Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *