GMP: Podsumowanie czwartego dnia mistrzostw

Kolejne medale dla AZS UMCS Lublin i kolejne minimum na igrzyska olimpijskie w Tokio. Tak prezentuje się przedostatni dzień GMP.

Finały rozpoczęła rywalizacja na 100 metrów stylem dowolnym. W kategorii mężczyzn wystartowało trzech reprezentantów AZS UMCS Lublin – Konrad Czerniak, Marcin Cieślak i Jan Hołub. Niestety żaden z nich nie wywalczył miejsca na podium. Najlepszy czas z lubelskiej drużyny zdobył Konrad Czerniak (49:24) i ulokował się na 5. miejscu. Wśród pań 10. Miejsce zajęła Wiktoria Czarnecka.

Drugie miejsce na podium wywalczyła 16-letnia Klara Kowalska (AZS UMCS Lublin) w konkurencji na 200 metrów motylkiem (2:15.99). Do zwyciężczyni Aleksandry Klusek z drużyny UKP “Polonia Warszawa” zabrakło jej 0,36 sekundy (2:15.63).

Nie spodziewałam się, że dopłynę druga. Jestem zatem bardzo, bardzo zadowolona. Po eliminacjach wiedziałam jednak, że zostało mi dużo siły i mogę dać więcej w finale. Tu płynęło mi się bardzo dobrze. Myślę, że to jeden z największych sukcesów w mojej karierze. Jutro popłynę jeszcze 1500 metrów. Mam nadzieję, że zakończę w pierwszej dziesiątce – mówi Klara Kowalska.

Kolejny medal dla drużyny AZS UMCS zdobyły Daniela Georges, Ewa Osiniak, Kamila Andrzejewska i Natalia Lewandowska w sztafecie 4x stylem dowolnym. Zawodniczki zajęły trzecie miejsce na podium.

Rewelacją dnia było wywalczenie minimum na igrzyska w Tokio Krzysztofa Chmielewskiego (Muszelka Warszawa) w rywalizacji na 200 metrów motylkiem z czasem o 0,2 sekundy lepszym od wymaganego (1:56.28).

AZS UMCS Lublin w przedostatni dzień zmagań jest najlepszą drużyną zawodów.

Korekta: Kacper Beda