„Moja matura z historii” albo raczej jej brak

Źródło - Pixabay - F1Digitals

75% uczniów w Skawinie nie pojawiło się na maturze z rozszerzonej historii. Absolwenci szkoły przyszli za późno, ponieważ w szkolnym harmonogramie umieszczono złą godzinę egzaminu.  

Tylko jeden z czterech uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie pojawił się na egzaminie maturalnym z rozszerzonej historii w poniedziałek 17 maja o godzinie 9.00. Pozostałych trzech pojawiło się w szkole dopiero o 13.30, bo, jak się okazało, w harmonogramie egzaminów maturalnych na stronie szkoły ktoś wpisał błędną godzinę egzaminu.  

Na platformie YouTube pojawił się filmik Moja matura z historii, który w prześmiewczy sposób opowiada o zaistniałej sytuacji. Jak wspomina autor: Na rozszerzenie na maturach wybrałem sobie język angielski i historię. Nie wiedziałem, kiedy piszemy historię, więc sprawdziłem w harmonogramie na stronie szkoły. Sprawdziłem i było napisane, że o 13.30 trzeba już być na terenie szkoły

Dyrektor placówki Katarzyna Jędrzejczyk tłumaczy, że doszło do „ludzkiego błędu”, niemniej jednak uczniowie mają obowiązek sprawdzania terminów egzaminów, a te na stronie CKE były podane poprawnie. Nie zmienia to faktu, iż maturzyści sugerowali się błędnym harmonogramem podanym na stronie szkoły, przez co sprawa trafiła do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.  

Wnioski o dodatkowy termin matury zostały zaakceptowane i do matury z historii na poziomie rozszerzonym uczniowie przystąpią 16 czerwca. Dyrektor szkoły zapewnia, że późniejszy termin egzaminu nie przeszkodzi uczniom w rekrutacji na studia, a wyniki matur poznają 5 lipca, tak, jak inni maturzyści z całego kraju.  

fot: harmonogram egzaminów maturalnych udostępniony na stronie ZSTE Skawina
Korekta: Anna Marek

1 thought on “„Moja matura z historii” albo raczej jej brak

  1. Nonsens, szkoła nie powinna próbować skontaktować się z uczniami bądź rodzicami uczniów? W szkole dane rodziców wraz z numerami telefonów się znajdują, a jeżeli jedynie czterech uczniów zdawało rozszerzoną historię, a pojawił się jeden to chyba można było dojść do wniosku, że jest coś nie tak. Brawo dla nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *