Pierwsze zwycięstwo Polek w siatkarskiej Lidze Narodów!

Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego pokonały z małymi problemami gospodynie turnieju – reprezentację Włoch 3:2. W środę o godzinie 16:00 Polska zmierzy się z Serbią.

O początku spotkania Polki miały przewagę nad mocno osłabioną reprezentacją Włoch. Gospodynie turnieju tylko raz dogoniły biało-czerwone (6:6). Polki zbudowały sobie sporą przewagę i nawet przestoje oraz seryjnie tracone punkty nie przeszkodziły w wygraniu premierowej partii 25:22.

Drugiego seta znowu lepiej rozpoczęły Polki uzyskując kilkupunktowe prowadzenie. Nagle Włoszki zaczęły coraz lepiej grać i zdołały wyjść na prowadzenie 14:13. Później gospodynie odskoczyły Polkom na 20:16 a następnie 24:18. Biało-czerwone próbowały jeszcze się poderwać, lecz przy stanie 24:22 piłkę na aut posłała Malwina Smarzek-Godek i seta wygrały gospodynie 25:22.

W trzeciej odsłonie Włoszki poszły za ciosem i wyszły na prowadzenie 9:4. Polki szybko odrobiły straty. W końcówce seta zimną krwią wykazały się gospodynie, a nasze reprezentantki myliły się w ataku i przegrały seta 25:20.

W czwartym secie role nieco się odwróciły. Polki zaczęły sobie lepiej radzić w przyjęciu i ataku. Dobrą zmianę dała Martyna Łukasik, skutecznie grała też Zuzanna Górecka. Mimo iż Włoszki prowadziły 19:18 Polki wykazały się lepszym doświadczeniem a seta zakończyła Magdalena Stysiak doprowadzając do tie-break’a (25:22).

Piąty set od początku należał do zawodniczek Jacka Nawrockiego choć Włoszki co chwilę odrabiały straty. Gdy było 11:8 mogło się wydawać, że Polki pewnie zmierzają po zwycięstwo w meczu. Nagle nastąpił przestój w grze biało-czerwonych. Po nieporozumieniu polskich zawodniczek na środku siatki, rywalki wyszły na prowadzenie 13:12. Włoszki miały piłkę meczową, ale to jednak Polki po asie serwisowym Góreckiej wygrały seta 17:15 oraz cały mecz 3:2.

Polska – Włochy 3:2 (25:22, 22:25, 20:25, 25:22, 17:15)