Władze UMCS zapowiadają Międzynarodowy projekt „REINITIALISE”!

Źródło: Materiały prasowe / UMCS.pl

W najbliższy wtorek – 7 września o godz. 11.00 w sali audytoryjnej Lubelskiego Centrum Konferencyjnego (ul. Grottgera 2, sala S1) odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostanie przedstawiony międzynarodowy projekt „REINITIALISE”. Projekt jest organizowany przez naukowców UMCS i realizowany w ramach prestiżowego programu Horyzont 2020. Program wykorzystujące nowe technologie w ochronie zdrowia.  Zapraszamy!

W spotkaniu udział wezmą m.in.:

– prof. Radosław Dobrowolski, Rektor UMCS

– prof. Wiesław Gruszecki, Prorektor UMCS ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej

– prof. Iwona Hofman, Dyrektor Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS

– prof. Ilona Biernacka-Ligięza, główny koordynator projektu Reinitialise

– przedstawiciele uniwersytetów: KU Leuven (Belgia) i w Maceracie (Włochy).

Projekt „REINITIALISE” został uzyskany przez medioznawców z Instytutu Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS we współpracy z Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS. Koncentruje się na wykorzystaniu nowych technologii cyfrowych w sektorze zdrowia, w szczególności na wykorzystaniu ICT w działaniach prozdrowotnych w celu wspierania aktywnego starzenia się oraz opieki profilaktycznej w sektorach żywienia i dietetyki.

Partnerami projektu są uniwersytety europejskie: Katolicki Uniwersytet w Leuven (Belgia), Uniwersytet w Maceracie (Włochy), a także firma zajmująca się wsparciem w aplikowaniu i realizacji projektów europejskich Eurocentro (Włochy).

Rekordowa kwota przyznana na realizację projektu z dziedziny nauk społecznych to blisko 1 mln euro (898 712,50 EUR). Transza przeznaczona dla UMCS-u wynosi 278 080,00 EUR.

Źródło: Informacja prasowa