MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

78. Tour de Pologne UCI World Tour: wyścig wystartuje w Lublinie!

Tour de Pologne - zdjęcie ilustracyjne

fot. Szymon Gruchalski/ materiały prasowe

Tour de Pologne w tym roku potrwa od 9 do 15 sierpnia. W czwartek (20 maja) Czesław Lang oficjalnie zaprezentował trasę wyścigu. Pierwszy etap zmagań odbędzie się na Lubelszczyźnie. Zawodnicy wystartują w Lublinie, a metę przekroczą w Chełmie.

Uroczysty start 78. Tour de Pologne zaplanowano na placu Zamkowym w Lublinie. Na trasie pierwszego etapu znajdą się trzy Lotne Premie LOTTO: w Batorzu, Godziszowie oraz Krasnymstawie i trzy Premie Górskie III kategorii – w Błażku, Antolinie oraz Hoszni Abramowskiej. Organizatorzy określają ten etap jako wymagający, z licznymi podjazdami.

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski. Imprezę poprzedzi transmisja z prezentacji ekip. W 78. Tour de Pologne kolarze będą walczyli w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, Najlepszy Góral, Najlepszy Sprinter LOTOS, Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO, Najlepszy Polak LOTOS, zwycięzca etapu DRUTEX, klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacji młodzieżowej im. Bjorga Lambrechta.

Po więcej informacji o trasie tegorocznych zawodów zapraszamy na oficjalną stronę 78. Tour de Pologne: https://www.tourdepologne.pl/.

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *