polformance

Jak studenci UMCS-u obchodzą Walentynki? – znamy odpowiedź!

Święto zakochanych to dla wielu osób jeden z najbardziej radosnych dni w roku. Aby dowiedzieć się, jak spędzają je studenci naszej uczelni, przeprowadziliśmy w tym celu specjalną ankietę. Oto jej wyniki! 

W naszym niecodziennym eksperymencie udział wzięły w większości kobiety, jednak panowie nie pozostali całkiem w tyle. Ku naszemu zadowoleniu, większa część ankietowanych obchodzi Walentynki. Jednak dobra wiadomość dla wszystkich jest taka, że ankietowani nie uznali dnia zakochanych za święto przeznaczone wyłącznie dla par.  

Najlepszy prezent walentynkowy dla kobiet 

A teraz to na co czeka większość osób, czyli prezenty! Wciąż królują jako dumny sposób na okazywanie uczuć. Za najlepszy prezent dla kobiet na Walentynki ankietowani uznali słodki upominek. Tuż za nim pojawił się bukiet kwiatów. Według naszych studentów, świetnym podarunkiem będzie również prezent, który został specjalnie spersonalizowany dla ukochanej. Panie powinny również ucieszyć się z pięknej biżuterii   czy kartki z życzeniami. Znajdzie się też z pewnością miejsce dla miłośniczek książek, ponieważ literatura również została doceniona. Mniej trafione prezenty to według ankietowanych: perfumy, kosmetyki, czy pluszowe maskotki. Alkohol dla ankietowanych również nie należy do najlepszych podarunków dla pań. 

Najlepszy prezent walentynkowy dla mężczyzn 

W kategorii najlepszy prezent dla mężczyzn słodki upominek zwyciężył tak, jak w przypadku prezentu dla kobiet. Ankietowani uważają, że dla panów świetnym podarunkiem będą również perfumy oraz spersonalizowany drobiazg. W odpowiedziach jako trafiony prezent pojawił się także zegarek. Na podium stanęły również: sprzęt elektroniczny, część garderoby, kosmetyki pielęgnacyjne i alkohol. Jako mniej popularne prezenty ankietowani wskazali biżuterię i artykuły piśmiennicze.  

Jakich prezentów nie należy wręczać ukochanej osobie? 

Ankietowani wskazali nam również to, jakich prezentów nie chcieliby dostać. Na pierwszym miejscu w kategorii nietrafiony prezent pojawiły się… skarpetki! Przed ich zakupem na pewno lepiej poważnie się zastanowić. Za niestosowne prezenty uznaje się te zbyt drogie. Jednak pojawiły się również odpowiedzi, które wskazują na konieczność poznania preferencji osoby obdarowywanej. Według dużej części ankietowanych nietrafiony prezent to taki, który zwyczajnie nie odpowiada konkretnej osobie. W tej kategorii, jako nietrafiony prezent pojawił się również alkohol, więc z jego zakupem lepiej być ostrożnym.  

Najlepszy sposób na spędzenie Walentynek 

Najlepszy sposób na spędzenie Walentynek to według ankietowanych romantyczna kolacja, która przygotowana została od serca. Ankietowani w święto zakochanych chętnie wybraliby się również na wycieczkę, do kina, czy do teatru. Niektórzy chcieliby, aby ten dzień był pełen nowych przygód. Inni woleliby spędzić go w zaciszu domowym. Więc w tej kategorii wszystko jest dozwolone! 

Idealne miejsce na święto zakochanych 

Pojawiła się też kategoria dla tych, którzy wciąż zastanawiają się nad idealnym miejscem na walentynkową randkę. Ankietowani najchętniej wybraliby się na spacer lub do restauracji. Na podium znalazła się również daleka romantyczna podróż, kino, czy ciepły domowy kącik. Ankietowani z przyjemnością zabraliby swoją drugą połówkę do teatru, filharmonii, czy do parku. Nasi studenci na pewno ucieszyliby się także ze wspólnie spędzonego czasu na wystawie sztuki, czy w operze. Zaraz za nimi znalazł się koncert, występ stand-up, czy wieczór poetycki. Najmniejszą popularnością cieszył się wspólny wieczór spędzony u znajomych. Ten wyjątkowy czas pary rezerwują wyłącznie dla siebie.  

A jak studenci planują spędzić tegoroczne Walentynki? 

Studenci UMCS-u wciąż nas zaskakują! Oprócz romantycznej kolacji we dwoje i wspólnego oglądania filmów pojawiły się również plany dotyczące zwiedzania wielu miejscowości, jak chociażby malowniczego Kazimierza Dolnego. Niektórzy, spędzający święto zakochanych z rodziną, planują cieszyć się swoją obecnością i pielęgnować rodzinne tradycje. Inni ten wyjątkowy dzień spędzą z ciekawą lekturą. Pojawili się również tacy, którzy przeszli nawet nasze oczekiwania, gdyż w ten wyjątkowy dzień zamierzają rysować wzajemnie z drugą połówką swoje portrety! To jest romantyzm na wysokim poziomie!  

Naszym ankietowanym ogromnie dziękujemy za ich odpowiedzi i życzymy wszystkim udanych Walentynek! 

Korekta: Anna Marek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *