polformance

8. PKO Półmaraton Solidarności z metą w Lublinie

niebieska bieżnia - zdjęcie ilustracyjne

PKO Półmaraton Solidarności startuje już 5 czerwca w Świdniku. Zawodnicy przekroczą metę na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie.

Historia biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. W 1981 r. w stolicy województwa lubelskiego po raz pierwszy rozegrano Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny, kolejny odbył się dopiero w 1990 r., a trzy lata później został wpisany na stałe w kalendarz imprez sportowych.

Od 2013 r. bieg organizowany jest pod nazwą PKO Półmaraton Solidarności. Sponsorem tytularnym został PKO Bank Polski. Organizatorem półmaratonu jest Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” i Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin”.

Tegoroczne zawody odbędą się w sobotę (5 czerwca). Ceremonia otwarcia rozpocznie się o godz. 8:30 przy bramie głównej WSK PZL ŚWIDNIK (al. Lotników Polskich 1). Start planowany jest na godz. 9:00. Meta półmaratonu znajdować się będzie na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie (ul. Piłsudskiego 22). Według informacji podanych przez organizatorów, pierwsi zawodnicy powinni dotrzeć na metę ok. godz. 10:05. Dekoracja najlepszych uczestników w kategoriach generalnych rozpocznie się ok. godz. 11:00, a cała impreza zakończy się o godz. 12:00.

Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie 8. PKO Półmaratonu Solidarności: http://www.pkopolmaratonsolidarnosci.pl/.

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *