polformance

#polfopolecajka – jest wysoko

Życie potrafi zaskakiwać, przez co często w najmniej oczekiwanym momencie trafia nam się szansa jedna na milion. Trzeba pamiętać, że tak szybko jak udało nam się wznieść na wyżyny, równie szybko można spać. O bohaterach, którzy pamiętali, że ,,jest wysoko”, ale także o tych, którzy oddali się życiu na krawędzi, przeczytacie w dzisiejszej polfopolecajce.   

Film 

Wilk z Wallstreet

Zaczynamy z wysokiego C klasykiem z Leonardo Dicaprio w głównej roli. Wilk z Wall Street to historia o ambicjach, które przyćmiewają moralność. Główny bohater, Belfort, to bankier z ogromnymi marzeniami, które chce spełnić za wszelką cenę. Na jego drodze spotka zarówno mistrza w swoim fachu – Marka Hanna ( Matthew McConaughey), jak i wiernego przyjaciela, w którego wcielił się Jonah Hill. Warto również wspomnieć o tym, że za reżyserię odpowiada Martinie Scorsese, odpowiedzialny za Chłopców z ferajny lub też Wyspa Tajemnic. Jeśli potrzebujecie lekkiego kina na letni wieczór to spokojnie możecie sięgnąć po tę propozycję. 

Serial 

Ragnarok 

Przenosimy się do Norwegii, gdzie wciąż żywa mitologia nordycka daje się we znaki Magne. Młody chłopak po przeniesieniu się do nowego miasta ma problemy z adaptacją. W międzyczasie dowiaduje się, że włada ogromną mocą starożytnego Thora. Oprócz niesprzyjających mu rówieśników, do pokonania ma najbardziej znaczącą rodzinę w Eddzie. Dla fanów wcześniejszej norweskiej produkcji, jaką było SKAM warto wspomnieć, że w rolach pierwszoplanowych pojawili się aktorzy tacy jak David Stakston (Magne) i Herman Tommeras (Fjor). Kolejny Ragnarok już blisko, a wygrana ,,tych dobrych” nie jest taka oczywista.  
 

Muzyka 

Highest in the Room – Travis Scott 

Utwór pochodzi z albumu JackBoys, który na światło dzienne wyszedł w 2019 roku. Mimo wielu kontrowersji wśród Highest in the Room, utwór dalej wysoko notuje w zestawieniach. Co więcej, Travis Scott właśnie za ten kawałek otrzymał nominację do nagrody Grammy za najlepszą współpracę rapera z wokalistami.  

Jest wysoko – Miuosh x Onar ft. Pezet 

Kolaboracja z 2013 roku, która skłoniła mnie do podjęcia takiego tematu.  Był to premierowy singiel z albumu Nowe Światło. Dodatkowego smaczku nadaje gościnne pojawienie się Pezeta, który razem z Onarem odpowiedzialny był za projekt Płomień 81, który niedawno powrócił po blisko 15-letniej przerwie.  

Korekta: Kacper Beda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *