polformance

Czy w październiku wrócimy na uczelnię?

Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało wytyczne dla uczelni w sprawie organizacji roku akademickiego 2021/22. Studenci wrócą do kształcenia stacjonarnego, czy nadal uczestniczyć będą w zajęciach w formie online? Czy zajdą zmiany w kwestii ważności legitymacji studenckich?

W połowie przyszłego miesiąca planowane jest uchylenie rozporządzenia w sprawie “czasowego ograniczenia funkcjonowania niektórych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” – jak podaje MEiN.

Zgodnie z komunikatem opublikowanym na stronie internetowej Ministerstwa, przewiduje się powrót do kształcenia stacjonarnego, w murach uczelni. Ostateczna decyzja zależeć będzie jednak od aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz decyzji rządu. Ministerstwo zaznacza, że w przypadku zwiększenia zagrożenia epidemicznego, wprowadzone zostać może kształcenie w formie hybrydowej, a w szczególnych przypadkach – powrót do kształcenia zdalnego.

Co z legitymacjami studenckimi?

Studenci nie muszą się niczego obawiać – przepisy w tej kwestii się nie zmienią. Ich legitymacje, jak również doktorantów, pozostaną ważne do 60 dni, po zakończeniu ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni. Tym samym obecne legitymacje będą ważne do połowy października.

Link do komunikatu: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-dla-uczelni-w-sprawie-organizacji-roku-akademickiego-20212022

Korekta: Patryk Bukała, Dawid Kobylański