polformance

Czy powstaną lokale gastronomiczne na Kampusie Zachodnim?

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w czerwcu ogłosił konkursy na wynajem powierzchni przeznaczonej na prowadzenie gastronomii w budynkach na Kampusie Zachodnim. Czy powstaną tam nowe punkty gastronomiczne?

– W czerwcu bieżącego roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ogłosił konkursy na wynajem powierzchni użytkowych w budynkach Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Instytutu Psychologii, a także Instytutu Pedagogiki. Wskazane w ogłoszeniach lokale przeznaczone były na cele związane z prowadzeniem punktów gastronomicznych dla studentów i pracowników UMCS. W postępowaniach nie wpłynęły żadne oferty – mówi Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Potencjalnych interesantów może odstraszać niepewność co do powrotu studentów na uczelnię. Rekomendacje Ministerstwa Edukacji w tej sprawie zostały opublikowane 20 lipca. Jak czytamy na stronie rządowej: „W związku z aktualną sytuacją epidemiczną Ministerstwo Edukacji i Nauki przewiduje co do zasady powrót do prowadzenia kształcenia w uczelniach w ich siedzibach w roku akademickim 2021/2022”.  Najprawdopodobniej studenci wrócą od października na uczelnie, więc obecność punktów gastronomicznych na Kampusie Zachodnim wydaje się być czymś naturalnym. Jakie kroki w tej sprawie będą podejmować władze uczelni?

– Na Uniwersytecie nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja w sprawie organizacji zajęć dydaktycznych w roku akademickim 2021/2022. Stosowne zarządzenie pojawi się prawdopodobnie we wrześniu, wtedy też zostaną ogłoszone kolejne konkursy – tłumaczy Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Korekta: Magdalena Sadłowska