polformance

Jasna Strona Mocy

W dniach 13 i 14 sierpnia na Jasnej Górze w Częstochowie odbył się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej ,,Jasna Strona Mocy”. Misją tej imprezy była promocja muzyki katolickiej. Wydarzenie to nieprzypadkowo miało miejsce właśnie w Częstochowie.   

Częstochowa to ważne dla wielu Polaków miejsce. Tu odbywały się znaczące dla nas wydarzenia jak obrona klasztoru przed Szwedami, modlitwy wielu władców Polski, wreszcie Światowe Dni Młodzieży zainicjowane przez Jana Pawła II. Nic więc dziwnego, że właśnie tam, w tym symbolicznym miejscu odbył się ten wspaniały koncert. 

Czas zacząć 

Pierwszy dzień koncertu został zatytułowany ,,Abyśmy byli jedno- Międzynarodowy Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej”. Prowadzącymi byli: Ida Nowakowska oraz Tomasz Wolny. Popis swych umiejętności dawali artyści zagraniczni. Jednym z nich był Ojciec Stan Fortuna z USA, katolicki ksiądz, znany z ewangelicznego wkładu w różne gatunki muzyczne, właściciel ośrodka non-profit wydającego religijne utwory i płyty. Swój repertuar przedstawiła również Siostra Cristina Scuccia, zakonnica i zwyciężczyni The Voice of Italy 2, która gościła już w naszym kraju podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. w Krakowie. Na scenie pojawiła się także In- Grid twórczyni hitu Tu es Foutu. Odbył się także ,,Plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej” oraz został wyłoniony Laureat publiczności dzięki głosom widzów. 

Abba Ojcze 

Drugi dzień koncertu został zatytułowany ,,Abba Ojcze”. W tym dniu artyści zaśpiewali znane wszystkim Polakom, a szczególnie bliskie Janowi Pawłowi utwory chrześcijańskie. Wydarzenie poprowadzili Rafał Brzozowski oraz Piotr Rubik. Na scenie pojawili się: Roksana Węgiel, Halina Mlynkova, Pectus, Arka Noego, Edyta Górniak, Katarzyna Cerekwicka, Rafał Brzozowski oraz Mietek Szczęśniak. Był to ostatni dzień koncertu.  

Korekta: Magdalena Sadłowska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *