polformance

Uroczyste podziękowanie Aleksandrowi Szpechtowi za 30 lat pracy

10 września odbyło się uroczyste podziękowanie ustępującemu po 30 latach ze stanowiska dyrektora Centrum Kultury w Lublinie – Aleksandrowi Szpechtowi. W Wirydarzu CK zebrało się z tej okazji liczne grono władz miasta, przedstawicieli lubelskich instytucji kultury, pracowników i przyjaciół.

Przez 30 lat swojej działalności Centrum Kultury stało się najważniejszą, wielofunkcyjną instytucją, która wywarła więcej niż znaczący wpływ na ostatnie dekady kształtowania się kultury Lublina. To właśnie tu swoją karierę rozpoczynało wiele ważnych osobistości świata kultury, tutaj także narodziły się zupełnie nowe, dziś samodzielnie działające instytucje i najważniejsze festiwale. Obecnie Centrum jest nowoczesnym ośrodkiem kultury, czułym
na potrzeby mieszkańców, wrażliwym na głos środowisk twórczych, jest wyjątkowym „domem wyobraźni”, który łączy działania artystyczne, animacyjne, edukacyjne w niezwykły, federacyjny model wspólnoty. Tutaj także – co wyróżnia Centrum – tworzy się sztukę.

Stało się to możliwe dzięki 30-letniej dyrekcji Aleksandra Szpechta, którego główną strategią zarządzania było inwestowanie w talenty artystyczne i umiejętności organizacyjne, dawanie szans rozwoju, wolności, tolerancja i rozwijanie naturalnych procesów twórczych.
Podczas pożegnania dyrektor podkreślił, że jego siła tkwiła przez lata pełnionej funkcji właśnie w zespole, z którym przyszło mu pracować.  Ze sceny padły znamienne słowa „Dyrektor jest tyle wart, ile jego zespół”.

Aleksander Szpecht został odznaczany przez Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka Medalem „Zasłużony dla Miasta Lublin”. Od pracowników Centrum otrzymał specjalnie wykonany obraz „o ludziach z 30 lat Centrum” – wykonany przez artystę Mariusza Tarkawiana.

W imieniu dyrektora Aleksandra Szpechta przekazujemy podziękowania za lata pracy i wspólnego kreowania kultury Lublina dla pracowników, byłych pracowników, współpracowników (łącznie około 300 osób przez 30 lat) i przyjaciół Centrum oraz – co najważniejsze – mieszkańców i widzów organizowanych wydarzeń.

Centrum Kultury w Lublinie, www.facebook.com/centrumkulturywlublinie

Korekta: Kacper Beda


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *