polformance

Studenci Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS wrócą na wydział

Fot. Zarządzenie ws. organizacji zajęć na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa

Dzisiejsze zarządzenie w sprawie organizacji zajęć na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa rozwiało dotychczasowe wątpliwości i spekulacje na temat powrotu na uczelnię. W październiku stacjonarnie będą mogli pojawić się tylko niektórzy studenci z dopuszczeniem wyjątków. 

Zarządzenie z dnia 20 września 2021 roku pozwala na powrót na Wydział Politologii i Dziennikarstwa UMCS głównie studentów pierwszego roku, pierwszego stopnia. Oficjalnie kierunki, które będą realizowane stacjonarnie to: Administracja i Zarządzanie Publiczne, Bezpieczeństwo Narodowe, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, International Relations, Politologia, Produkcja Medialna, Public Relations i Zarządzanie Informacją, Społeczeństwo Informacyjne, Stosunki Międzynarodowe. Wszystkie z wyżej wymienionych to studia stacjonarne, pierwszego stopnia, pierwszego roku. 

W formie zdalnej zgodnie z ust. 2 ww. zarządzenia pozostają wykłady dla studentów Bezpieczeństwa Narodowego, Dziennikarstwa, Produkcji Medialnej i Stosunków Międzynarodowych.

Drugi i trzeci rok, pierwszego stopnia oraz studia magisterskie

Stacjonarnie wracają również studenci Bezpieczeństwa Narodowego studiów niestacjonarnych, pierwszego i drugiego stopnia. 

Na powrót na wydział muszą nadal poczekać studenci drugiego i trzeciego roku pierwszego stopnia oraz studenci drugiego stopnia. Zarządzenie o nauczaniu zdalnym obejmuje kierunki takie jak: Administracja Publiczna, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, International Relations, Politologia, Produkcja Medialna, Public Relations i Zarządzanie informacją, Społeczeństwo Administracyjne oraz Stosunki Międzynarodowe. 

Zgodnie z ustępem 2 i 3 wyjątkami mogą być zajęcia seminaryjne oraz te, które wymagają aparatury specjalistycznej. 

Studia doktoranckie i podyplomowe

Zajęcia na studiach doktoranckich na czwartym roku oraz na studiach podyplomowych realizowanych zgodnie z zarządzeniem, odbywać się będą w siedzibie Wydziału.

Pełna treść zarządzenia dostępna na: 

https://phavi.umcs.pl/at/attachments/2021/0920/092955-organizacja-zajec-dydaktycznych-na-wydziale-sem-zimowy-2021.pdf

Zarządzenie Rektora UMCS dotyczące form realizacji studiów w nadchodzącym semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022:

Korekta:  Beata Pietryczuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *