MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Bestios Białystok rozbici przez akademików z Lublina

AZS UMCS Lublin zdecydowanie wygrał z Bestios Białystok 37:24 (15:9), w ramach siódmej kolejki II Ligi Piłki Ręcznej mężczyzn.

Tym samym podopieczni trenera Łukasza Achruka w dalszym ciągu zajmują drugie miejsce w grupie trzeciej.

Mecz rozpoczął się szybkim prowadzeniem 3:0 na korzyść miejscowych, lecz w ciągu następnych dwóch minut przyjezdnym udało się wyrównać wynik na 3:3. Od tego momentu drużyna AZS UMCS Lublin zaczęła budować swoją przewagę, która przez cały mecz ciągle rosła. Antoni Maciąg i Antoni Burek karali przeciwników za błędy w ataku i za każdym razem kończyli kontrataki celnym trafieniem. Tym samym obaj zawodnicy zdobyli połowę bramek drużyny w pierwszej połowie. Gracze AZS atakowali w szybkim tempie i bardziej energicznie niż drużyna przeciwna, co pozwalało zdobywać kolejne bramki przez niezorganizowaną obronę przeciwnika. Warto również zwrócić uwagę na obronę, która po nieudanym starcie dostroiła się i zaczęła podwajać krycie na Mateuszu Puchalskim, przez którego Bestios prowadził grę najczęściej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:9 na korzyść gospodarzy.

Na początku drugiej połowy zespół kontynuował agresywną grę i budował swoją przewagę na parkiecie. Ponieważ gracze aktywnie dzielili się piłką, prawie wszyscy brali udział w zdobywaniu punktów dla drużyny. Najwięcej punktów w drugiej połowie zdobyli Paweł Daniel i Michał Rogalski. Na uwagę zasługuje doskonała obrona Piotra Gałaszkiewicza, który skutecznie blokował Mateusza Puchalskiego oraz dobra reakcja bramkarza Dominika Janickiego. Końcówka meczu okazała się emocjonująca. Na dwie minuty przed końcem meczu padło osiem bramek, ale to nie wpłynęło na końcowy wynik i drużyna AZS UMCS Lublin wygrała z Bestios Białystok 37:24.

,,Graliśmy stabilnie w obronie i podejmowaliśmy dobre akcje w ataku, tylko gdzieś brakowało wykończenia. Trzeba popracować nad tym i przede wszystkim nad wykończeniem. Następnym rywalem będzie Dąbrowa Białostocka. Będzie ciężko, bo będziemy grali na wyjeździe. Na razie nie stracili żadnego punktu. Będzie to ciężki mecz, ale myślę, że dobrze się do niego przygotujemy” – mówi trener, Łukasz Achruk

AZS UMCS Lublin – Bestios Białystok 37:24 (15:9).

AZS: Gałaszkiewicz (4), Rogalski (6), Wielgus (3), Burek (3), Skoczylas (2), Daniel (7), Rycerz (1), Janicki (2), Maciąg (6), Włada (2), Drozd (1), Pawlik, Janicki Dominik, Stachowicz, Puchała.

Bestios: Zambrzycki (1), Kniotek (3), Bukłaha (1), Jaskurzyński (6), Gawza (4), Puchalski (9), Jackowski, Kudzinowski.

Korekta: Szymon Gruszecki

Autor: Danylo Hrechko