MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Cyrkulacje

Podniebne akrobacje, niebanalne sztuczki, żonglerka, a także wiele innych atrakcji – to wszystko na jednym wydarzeniu. Za nami 6. Finał Wschodnioeuropejskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych CYRKULACJE.

Fundacja Sztukmistrze po raz kolejny zorganizowała wielkie show w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Konkursowa formuła nie tylko zapewniła ekscytującą atmosferę, ale także sprawiła, że przez dwa pierwsze dni każdy z widzów mógł oddać głos na swojego faworyta, tym samym przyczyniając się do wybrania zwycięzcy Nagrody Publiczności. Trzeciego dnia odbył się wielki finał z uroczystym wręczeniem statuetek w aż siedmiu kategoriach. Wydarzenie odbywało się w dniach 25-27 października.

Zwycięzcą tegorocznej edycji została fińska artystka Sari Mäkelä (Marjatta The Great Granny), która przykuła uwagę widzów charyzmatycznym pokazem klaunady w połączeniu z hula hop. Nagrodę za II miejsce otrzymała Aino Savolainen z Finlandii za pokaz z wykorzystaniem koła cyra, a III miejsce zdobyła Pipsa Ilpala z antypodami, która także pochodzi z tego kraju. 6. Finał Cyrkulacji został więc zdominowany przez fińskich artystów.

Ideą CYRKULACJI jest wspieranie rozwoju artystów nowocyrkowych pochodzących z Europy Wschodniej. Organizatorzy określają CYRKULACJE jako wymianę doświadczeń, okazję do spotkań i odkryć. Odkryć można więc wielu niesamowitych artystów, którzy poza umiejętnościami prezentują emocje wpisane w opowieści, które przekazują na scenie.

Wydarzenie jest więc warte zobaczenia, szczególnie dla fanów letniego Carnavalu Sztukmistrzów, którzy chętnie odwiedzają także pokazy Variete. Jak widać, Sztukmistrze dbają o to, by przez cały rok przenosić widzów do wspaniałego świata współczesnego cyrku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.