MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Czołowy polski lekkoatleta zawodnikiem AZS UMCS Lublin!

w tle bieżnia, Marcin Lewandowski Zawodnik AZS UMCS

Fot. Pexels/ Pixabay

Marcin Lewandowski, czołowy polski lekkoatleta specjalizujący się w biegach na średnich dystansach, dołączył do drużyny AZS UMCS Lublin. Warto podkreślić, że jest to zawodnik ze znaczącym dorobkiem medalowym. W 2019 roku został halowym mistrzem Europy oraz brązowym medalistą Mistrzostw Świata.

Polski lekkoatleta od 2010 roku występował w barwach Zawiszy Bydgoszcz. Na swoim koncie posiada wiele sukcesów. Jest trzykrotnym halowym mistrzem Europy (z 2015 roku na dystansie 800 m, a z 2017 i 2019 na dystansie 1500 m). W 2011 roku zdobył tytuł halowego Wicemistrza Europy. W swoim dorobku posiada także złoty krążek Mistrzostw Europy w Barcelonie z 2010 roku oraz dwa srebrne medale Mistrzostw Europy z 2016 i 2018 roku.

– Głównym powodem, dla którego zdecydowałem się dołączyć do ekipy Lublina, są warunki do trenowania, warunki takiej spokojnej głowy, co mi tutaj zagwarantowano. Nie muszę skupiać się na niczym innym niż trenowanie — twierdzi Marcin Lewandowski cytowany przez portal AZS UMCS.

Nowy reprezentant AZS UMCS będzie mógł wystąpić w barwach klubu już 20 i 21 lutego podczas halowych mistrzostw Polski w Toruniu. Lewandowski jest kolejnym utytułowanym polskim zawodnikiem, który zdecydował się na transfer do lubelskiej drużyny. Wcześniej kontrakty podpisały m.in. Paulina Guba, Małgorzata Hołub-Kowalik czy Sofia Ennaoui.

Korekta: Anna Marek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *