MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

„Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo. II edycja” ODWOŁANE

Zgodnie z zaleceniami JM Rektora UMCS, w związku z możliwym wystąpieniem zagrożenia epidemiologicznego, wydarzenie „Dni Ukrainy: Polityka i bezpieczeństwo. II edycja” zostało odwołane ze względu na bezpieczeństwo studentów i zaproszonych gości.

Władze Dziekańskie i Instytutu Nauk o Polityce i Administracji udzieliły jednak organizatorom zgody na wykorzystanie ich pracy w postaci seminarium zamkniętego dla studentów Wydziału Politologii i Dziennikarstwa UMCS, które odbędzie się 10 marca 2020 roku w sali Rady Wydziału.

Program:

12:00 – Rozpoczęcie „Dni Ukrainy” na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS. Otwarcie przeprowadzi Dr hab. Wojciech Ziętara, prof. UMCS, Dziekan Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Wasyl Pawluk – Konsul Generalny Ukrainy.

12:15 – Prezentacja zdjęć “Miasta Ukrainy”. Przedstawiać będzie Artem Riasa – student kierunku Stosunki Mędzynarodowe.

12:25 – Prezentacja zdjęć “Wojna z bliska” Maksa Skrzeczkowskiego — fotografa, podróżnika, wykładowcy na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS

13:00 – dyskusja o prezentacji zdjęć oraz wnioski

13:10 – Przerwa

13:35 – Projekcja filmu «Ukraïner. The Movie»

14:55 – Projekcja filmu « War in Ukraine | History of the War»

15:30 – Dyskusja o filmie i wnioski

15:40 – Przerwa

16:00 – Konferencja naukowa. Panel 1: Dekada Partnerstwa Wschodniego – i co dalej? Prowadzenie — dr Damian Szacawa (ZSM UMCS / IEŚ)

Miejsce: Sala Rady Wydziału WPiD UMCS

16:00 – Panel 2: Wielowymiarowość zagrożeń i wyzwań bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzenie – dr J. Olchowski (ZSM UMCS / IEŚ).

Miejsce: Sala 114 WPiD UMCS

18:00 – Zakończenie I Dnia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *