MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Dym z Xboxa, ogień w internecie

Źródło: profil Twitter @Arek_Adamowicz

Zamieszanie wokół nowej konsoli giganta z Redmond nie ustaje. Od momentu wrzucenia na Twittera niesławnego nagrania z nową konsolą Microsoftu, firma stara się załagodzić nieprzyjemną dla nich sytuację, zaś samo nagranie przysporzyło autorowi więcej uciążliwości niż korzyści.  

11 listopada na platformę Twitter trafiło nagranie, autorstwa Arka Adamowicza, przedstawiające wadliwe funkcjonowanie konsoli. Na tymże filmiku nowy egzemplarz Xbox Series X emituje z siebie białe opary dymu, co spotkało się z gigantycznym odzewem na platformie, jak i poza jej ramami. Film stał się również pożywką, zarówno dla twórców memów, jak i portali technologicznych z całego świata. Dosłownie na przestrzeni kilku kolejnych dni w internecie pojawiły się filmy, na których ludzie vapują w pobliżu Xboxa, co miałoby rzekomo poskutkować identycznym dymieniem wprost z konsoli.  

Odpowiedź Arka do jednego z użytkowników

Niedługo później do sprawy odniósł się sam Microsoft, podsumowując całe zamieszanie krótkim, żartobliwym tweetem:

Zaś sam Arek, jak się zarzeka, otrzymał pod swoim, usuniętym już, postem gigantyczną liczbę reakcji oraz wiele negatywnych komentarzy. Do wszystkich zarzutów oraz pytań odniósł się w wywiadzie, jaki przeprowadził z nim Kuba Klawiter na serwisie YouTube.


[…] nagrałem to, żeby mieć jakąkolwiek podkładkę w przypadku gwarancji czy reklamacji, żebym pokazał, że to nie moja wina.  

Odpowiada Arek na pytanie dotyczące okoliczności nagrania filmiku. Zapytany dlaczego wrzucił film na Twittera, zainteresowany odpowiada:  


[…] zwykła rozmowa z kumplem, […] kumpel do mnie mówi: “słuchaj, jest święto, wrzuć to na Twittera, Xbox na Twitterze szybko odpisuje, to zaraz do Ciebie odpiszą i zobaczymy, co dalej […].” 

 

Jak twierdzi również sam Arek, support Microsoftu przeprowadził z nim szczegółowy wywiad w celu ustalenia dalszego postępowania względem niespodziewanej sprawy. W chwili obecnej problem jest wciąż badany, natomiast Arkowi wysłano już nowy egzemplarz, jak zainteresowany sam przekazał na Twitterze w dwóch, następujących po sobie wpisach:

Poniżej cały wywiad dostępny na kanale YouTube Kuby Klawitera.  

Za korektę odpowiada Joanna Mróz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *