MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Futsaliści UMCS w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski

źródło: azs.umcs.pl

Na Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu drużyna AZS UMCS awansowała do półfinałuW ćwierćfinale zostali pokonani ubiegłoroczni mistrzowie z Torunia.  

W pierwszym meczu drużyna Pawła Porzucka (Tomasz Bielecki z powodu problemów zdrowotnych nie mógł pojechać z zespołem na turniej) przegrała z drużyną z Gdańska (4-2), w drugim meczu pokonała gospodarzy turnieju z Uniwersytetu Adama Mickiewicza (4-0). 

Mecz o wyjście z grupy rozgrywany przeciwko drużynie z Katowic był pełen emocji. Aby zapewnić awans do ćwierćfinału podopiecznym Porzucka wystarczał remis, jednak na minutę przed końcem wynik był 4-3 na korzyść przeciwników. O wszystkim zadecydował piąty faul rywala, poprzedzony rzut karny i dokładne trafienie w okienko Czarka Pęcka.  

GRUPA A 

Miejsce  Meczy  Bramki  Punkty  
1. Uniwersytet Gdański 9:1 
2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 10:8 
3. Uniwersytet Śląski w Katowicach 7:7 
4. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu 3:10 

W ćwierćfinale AZS UMCS pokonał ubiegłorocznych Mistrzów, zespół Jagiellońskiego Kolegium z Torunia (6-2). 

Jutro odbędą się mecze półfinałowe. Drużyna Uniwersytetu Marii Cure-Skłodowskiej zagra o 11:00 ze zwycięzcą z pary Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Transmisje na żywo można obejrzeć pod linkiem https://www.facebook.com/planetasportu.uam.  

Korekta: Martyna Kaczmarczyk 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *