MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Głośne brzmienie. Ostatni koncert “Luxtorpedy” tego roku.

Zespół “Luxtorpeda” swój ostatni koncert roku 2019 zagrał w Lublinie. Odbył się on 14 grudnia w Klub30. Zgromadził dużą liczbę osób, lubiącą muzykę rockową.

Członkowie Luxtorpedy na scenie
Koncert Luxtorpedy

Luxtorpeda to pięcioosobowy zespół grający muzykę rockową. W swojej twórczości w niebanalny sposób porusza tematy społeczne, m.in. są to: depresja, media, przemijanie. Często też nawiązuje do wiary w Boga. Nie brakuje tematów kontrowersyjnych, takich jak: aborcja, czy poronienie. Słowa są jak poezja, a dźwięki to mocne uderzenie.

Koncert w Lublinie zakończył jesienną trasę 2019 roku “Support of supports” i tym samym był ostatnim tego roku. Z pewnością można go nazwać głośnym. Nie jest to muzyka spokojna. Słuchacze dobrze o tym wiedzą. Prawie przy każdej piosence można było wziąć udział w tak zwanym “pogo” pod sceną.

Jednak koncerty tej grupy muzycznej to nie tylko głośna muzyka, to także silne emocje towarzyszące tekstom. Każdy słuchacz z pewnością może się utożsamić z niejednym wersem napisanym przez tych muzyków.

Wokalista i gitarzysta zespołu “Litza” przed piosenkami wprowadza do nich. Opowiada o historiach, które spotkały jego, albo kogoś mu bliskiego. Na koncercie można było się dowiedzieć, że dzień wcześniej przeżywał ze swoją żoną 31 rocznicę ślubu. Opowiadał o spotkaniu z młodzieżą z zakładu karnego i o nauce, by żyć tym, co jest tu i teraz.
Nie mogło zabraknąć takich hitów jak: “Mambałaga”, “Pusta studnia”, “MYWASWYNAS”, “Wilki dwa” i oczywiście zawsze przez wszystkich wyczekiwanego utworu o dźwięcznej nazwie “Autystyczny”.

Każdy koncert tego zespołu jest inny. Każdy ma w sobie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Każdy na bardzo długo zostaje w pamięci.

Lublin Klub30 Koncert Luxtorpedy
Koncert Luxtorpedy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *