MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

„Hi, I’m Johnny Knoxville, welcome to Jackass”

Pixabay

Siedziałeś kiedykolwiek w toi toiu, który przyczepiony jest do bungee i za chwilę wyleci w powietrze? Znajdowałeś się kiedyś w szczelnie zamkniętej limuzynie, do której wpuszczone zostaje mnóstwo rozdrażnionych os? Dostałeś kiedykolwiek serię z paintballa na gołe ciało? A może zdarzyło Ci się być gonionym przez rozwścieczonego byka, który jest dwa razy większy od Ciebie? Johnny Knoxville, Bam Margera, Steve-O, Chris Pontius, Dave England, Wee Man, Preston Lacy, Ehren McGhehey, Ryan Dunn zrobili te wszystkie zwariowane rzeczy w momencie, gdy ty jarałeś się programem „Śmiechu warte”.


Wszystko zaczęło się od Johnnego Knoxvilla, który szukając pracy wysłał do kilku magazynów pomysł programu, w którym testowałby na sobie różne narzędzia do samoobrony. Większość magazynów odrzuciła tę propozycję, dopiero Jeff Tremain ze skateowskiego magazynu Big Brother zatrudnił Knoxvilla i dał możliwość nakręcenia swojego pomysłu. Johnny i jego program szybko zyskały przychylność widzów, co sprawiło, że Big Brother wraz z Knoxvillem wyruszyli w podróż po Ameryce w poszukiwaniu osób tak samo szalonych jak Johnny. Podczas podróży poznali m.in. Bama Margerę i jego przyjaciół, którzy dołączyli do zespołu, który przekształcił się w Jackass. Późniejsza ekipa Jackassa osobiście przyjęła Steve-O, który w tamtym czasie pracował jako klaun na pchlim targu na Florydzie. Jako ostatni do ekipy Jackass dołączył Ehren McGhehey, którego zaprosił jego przyjaciel Dave England.

Program niestety był emitowany na antenie MTV tylko przez dwa lata (2000-2002) z powodu zbyt wielu kontrowersji z nim związanych. Panowie byli zbyt bezpośredni, dosadni i brutalni jak na czasy, w których program był emitowany. Nie hamowali się, zarówno w wyczynach, jakie wykonywali, jak i w języku, jakiego używali. Z odcinka na odcinek podnosili coraz wyżej poprzeczkę, wzajemnie się napędzając i robiąc rzeczy jeszcze bardziej kontrowersyjne i ekstremalne. O programie w sposób negatywny zaczęli wypowiadać się nawet politycy, którzy krytykowali i obwiniali stację MTV oraz program za zachęcanie młodych ludzi do wykonywania niebezpiecznych rzeczy. Stacja od drugiego sezonu zaczęła nakładać ograniczenia na program, m.in. zakaz emisji przed 22, wstrzymanie emisji powtórek i wiele innych, co bardzo rozzłościło ekipę, która oznajmiła, że po ukończeniu trzeciego sezonu zakończy program.

Po zakończeniu nadawania programu w MTV ekipa w odstępie 8 lat nagrała trzy pełnometrażowe filmy, które znalazły się na szczycie najbardziej dochodowych filmów. Równo jedenaście lat od emisji ostatniego filmu producent zdradza, że czwarta część Jackassów trafi do kin 5 marca 2021 roku. Nie wiadomo, jaki skład zobaczymy na ekranach, aczkolwiek jedno jest pewne – fani tej grupy chcą znowu usłyszeć kultowy już tekst „Hi, I’m Johnny Knoxville, welcome to Jackass”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *