MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Jak produktywnie spędzić czas? – 6 pomysłów

pixabay.com

Ograniczenie możliwości wychodzenia spowodowane pandemią i zimowa pogoda powodują, że nie chce nam się wychodzić z domu. Praca i nauka zdalna weszły nam już w krew, ale co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy możliwości robić tego, co lubimy? Najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie nowego hobby! 

1. Nauka języka obcego 

Wiem, że nic nie wiem – tak mówił pewien mądry Grek. Bogatsi w tę wiedzę możemy zatem przystąpić do zmiany aktualnego stanu rzeczy.  Język obcy jest dla nas nie tylko furtką, ale wręcz bramą na nowe możliwości, zarówno towarzyskie, jak i zawodowe. Dobrym sposobem będą aplikacje, nawet te darmowe, które skutecznie mogą podnieść zasób słownictwa, które jest przecież podstawą znajomości języka. 

2. Nauka gry na instrumencie 

Granie na instrumencie może być świetną przygodą. Nie ma znaczenia, jaki będzie to instrument.  Odgrywanie swoich ulubionych utworów, a nawet tworzenie własnych jest niesamowite i daje ogromną dawkę satysfakcji. Granie działa antystresowo, pozwalając zapomnieć o całym świecie. A co najważniejsze – możemy olśnić znajomych swoimi nowymi umiejętnościami. Byle bez przesady… 

3. Rowerek treningowy 

Dla bardziej aktywnych ruchowo również przygotowaliśmy dwie opcje. Aby nie stracić kondycji wypracowanej podczas wypraw na miasto, dobrze byłoby nie poprzestawać na ruchu od łóżka do lodówki. Dobrym pomysłem będzie zakup rowerka treningowego lub bieżni. Oczywiście taki sprzęt nie jest tani, ale czy jest coś droższego, niż zdrowie i dobre samopoczucie? Bardziej budżetową wersją jest zwyczajne, tradycyjne, ale jakże przyjemne bieganie. 

4. Książki. Po prostu 

Korzyści z czytania książek chyba nie trzeba wymieniać. Świetna forma spędzania wolnego czasu, która oprócz rozrywki wzbogaca nasze słownictwo, rozwija wyobraźnię, redukuje stres i poprawia pamięć. Mnogość tytułów, a także sposobów czytania (ebooki, audiobooki, wersje papierowe) sprawia, że każdy odkryje swój ulubiony, książkowy świat, w odpowiedni dla niego sposób. A może czytanie zainspiruje do napisania własnej książki i stania się milionerem?   

5. Kurs szydełkowania i szycia 

Samodzielnie wykonane czapki, szaliki czy nawet swetry będą świetnym prezentem, a także mogą stanowić urozmaicenie naszej własnej garderoby, które pozwoli wyróżnić się w tłumie. Ponadto, zaoszczędzimy na wizytach u krawca, samodzielnie naprawiając garderobę. W razie potrzeby można poprosić o pomoc w nauce mamę, a najlepiej babcię. 

6. Nauka gotowania 

Kolejna, po szydełkowaniu, bardzo praktyczna umiejętność, która dla studenta ma nieocenioną wartość, zwłaszcza kiedy finanse nie są w najlepszym stanie, a podniebienie ma już dość tostów i makaronu. Potrawy nie muszą być ani drogie, ani skomplikowane, aby były naprawdę smaczne. Pozwoli to także na ograniczenie wyrzucania jedzenia, gdy okaże się, że z kilku przypadkowych produktów można stworzyć świetne danie. 

Powyższe propozycje powinny pomóc przetrwać ten zimowy czas, odprężając i odwracając uwagę od ponurych myśli powodowanych pandemią. Nowy sposób spędzania wolnego czasu rozwinie kreatywność, a być może nawet pozwoli odkryć utajone zdolności! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *