MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Jak zadbać o skórę twarzy w czasie upałów?

Fot. 588264 / Pixabay

Podczas wakacji najczęściej towarzyszą nam upalne, słoneczne dni. W związku z tym dziś przedstawimy wam kilka wskazówek jak dobrze zaopiekować się skórą twarzy w ekstremalnie ciepłe dni. 

Nawilżenie! 

Znajdźmy czas przynajmniej dwa razy w tygodniu na zastosowanie nawilżających masek, najlepiej zawierających składniki takie jak: aloes, zielona herbata czy rumianek. Te naturalne składniki nawilżą, odświeżą i ukoją naszą skórę podczas upału.  

Nie zapominaj o ustach! 

W całej pielęgnacji twarzy nie możemy pominąć ust. One również potrzebują pielęgnacji podczas upałów. Stosuj mocno nawilżające pomadki, wazeliny, masełka, które dodatkowo zawierają filtry SPF! 

Pij dużo wody! 

Skóra potrzebuje nawilżenia także od środka, aby wyglądać świeżo i promiennie. Nie zapominaj więc o wypijaniu dużej ilości wody, która przyniesie korzyści nie tylko twojej skórze, ale całemu organizmowi. 

Kremy z filtrem! 

W przypadku skóry twarzy postaw na wysoką ochronę przed słońcem. Promienie, których fizycznie nie odczujemy mogą spowodować poparzenia delikatnej skóry twarzy czy prowadzić do szybszego starzenia i nowotworów skóry. Nakładaj kilka razy dziennie krem z filtrem SPF 50. 

Odświeżająca mgiełka! 

Latem noś przy sobie odświeżający spray do twarzy, który w ciągu dnia przyda się do szybkiego odświeżenia i nawilżenia skóry. Mgiełki sprawdzą się zarówno na plaży, w parku, w pracy jak i w metrze.  

Korekta: Kacper Beda 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *