MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Jutro startuje Lubelski Festiwal Filmowy

W dniach 19-27 listopada w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się najważniejsze w tym roku wydarzenie w dziedzinie kinematografii w mieście. Będą pokazane najnowsze kreacje kina współczesnego z całego świata. 

LFF jako zbiór krótko- i pełnometrażowych filmów odbędzie się w naszym mieście po raz 15. W festiwalu wezmą udział autorzy z ponad 42 krajów, a liczba pokazywanych produkcji osiągnie 140. Uczestnicy będą mogli obejrzeć filmy dokumentalne, animowane oraz eksperymentalne – każdy widz znajdzie coś dla siebie. Dużo z tych filmów będą udostępnione dla polskiego widza po raz pierwszy.  

W ramach festiwalu odbędą się konkursy wśród filmów pełnometrażowych, krótkometrażowych, dokumentalnych i filmów dla dzieci.   W konkursach z cyklu Fokus (7 konkursów tematycznych) zmierzą się najwybitniejsze filmy, które nie pozostawią widza obojętnym po ich obejrzeniu. Wszystko to za sprawą tematyki czy eksperymentalności.

Nie tylko filmy mogą zwrócić uwagę uczestników. Podczas pokazów odbędą się także zajęcia poświęcone wizualnej stronie filmów, warsztaty pisania recenzji, filmowe dla rodzin, czytanie „Kongresu futurologicznego” i wiele innych. 

Wstęp na pokazy i festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny. Wyjątkiem jest tylko produkcja “Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka, który jest filmem otwarcia.

Korekta: Martyna Kaczmarczyk

Fot. https://lff.lublin.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *