MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Kamil Durczok nie żyje

Fot. Sylwia Skotnicka/UMCS

Fot. Sylwia Skotnicka/UMCS

We wtorek nad ranem zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata. Informacje o jego śmierci potwierdza rodzina.

Jak podaje serwis Interia, Durczok doznał krwotoku. Pomimo wcześniejszych reanimacji, zmarł nad ranem w szpitalu w Katowicach. W 2003 roku dziennikarz zmagał się z chorobą nowotworową, której doświadczenie opisał w książce “Wygrać życie”. W 2020 roku przyznał się do depresji oraz choroby alkoholowej.

Swoją karierę medialną rozpoczął w 1991 roku w Radiu Katowice, kolejną pracą była posada w radiu TOP FM. W latach 1993-2006 Kamil Durczok był dziennikarzem Telewizji Polskiej, następnie przez 9 lat pracował jako prowadzący Faktów dla stacji TVN. W latach 2005-2007 zajmował się „Kontrwywiadem” w radiu RMF FM. Był również wydawcą oraz redaktorem naczelnym programu „Silesion.pl”. Swoją karierę wiązał również z Polsatem, prowadząc „Brutalną prawdę. Durczok ujawnia” (później pod nazwą „Durczokracja”).

Dziennikarz był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. Grand Press dla dziennikarza
w 2000 roku oraz Złotej Telekamery w kategorii Informacje zdobytej w 2008 roku.

Kamil Durczok odwiedzał Uniwersytet Marii-Curie Skłodowskiej m.in. na zaproszenia Studenckiego Koła Dziennikarskiego na wydziale Politologii. Studenci biorący udział w spotkaniach mogli poznać tajniki pracy w telewizji i zdobyć niepowtarzalne doświadczenie zawodowe. Jedno z takich wydarzeń odbyło się w 2014 roku w sali widowiskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS „Chatka Żaka”. Była to inauguracja projektu „Poławiacze Pereł” programu stażowego organizowanego przez TVN przy współpracy z UMCS.

Korekta: Magdalena Sadłowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *