MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Krzysztof Żuk prezydentem Lublina od 10 lat!

Mija 10 lat, odkąd Krzysztof Żuk został wybrany przez mieszkańców Lublina na Prezydenta ich Miasta. Żuk wygrał wybory pierwszy raz w 2010 roku. Mijająca dekada to czas, w którym Lublin znacząco się zmienił- to jedno z najlepiej rozwijających się miast w Polsce oraz najważniejszy ośrodek Polski Wschodniej. Zrealizowane zostały największe inwestycje w historii miasta na kwotę ponad 4,6 mld zł- głównie w obszarze komunikacji, jakości przestrzeni miejskiej, infrastruktury sportowej, kulturalnej czy rekreacji.


Krzysztof Żuk swoje zwycięstwo wyborcze odniósł w II turze, która odbyła się 5 grudnia 2010 roku. Zagłosowało na niego wówczas blisko 48 tysięcy mieszkańców Lublina – 54,65 proc. wszystkich biorących udział w wyborach. Zaprzysiężenie Krzysztofa Żuka na Prezydenta odbyło się 13 grudnia 2010 roku w Trybunale Koronnym. Warto zauważyć, że kolejne wybory zapewniły prezydentowi jeszcze większe poparcie. W 2014 roku zagłosowało na niego prawie 66 tysięcy lublinianek i lublinian, a w 2018 roku blisko 90 tysięcy mieszkańców Lublina opowiedziało się za ponownym wyborem Krzysztofa Żuka na urząd Prezydenta Miasta Lublin.


Jasno nakreślony plan na Lublin sprzed dziesięciu lat przyniósł widoczne efekty. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, a jednocześnie przyjaznym dla osób, które z Lublinem związały swoje życie. Przed nami oczywiście jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na właściwej ścieżce i konsekwentnie nią kroczymy. Wszystkim mieszkańcom Lublina i moim współpracownikom dziękuję za zaufanie i na co dzień okazywane wsparcie. Pełnienie funkcji Prezydenta Lublina to dla mnie zaszczyt i życiowa misja – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Korekta: Maciej Cieciora fot: Rzecznik Prasowy Miasta Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *