MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Letnie festiwale w Lublinie. Kiedy się odbędą?

festiwale letnie

Wraz z luzowaniem pandemicznych obostrzeń do świata kultury powraca możliwość organizacji plenerowych wydarzeń. Warsztaty Kultury właśnie zapowiedziały, że tego lata będziemy mogli uczestniczyć w Nocy Kultury, Wschodzie Kultury – Inne Brzmienia, Carnavale Sztukmistrzów. Kiedy możemy spodziewać się tych przedsięwzięć? 

Coroczne wydarzenia: Noc Kultury, Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival, Jarmark Jagielloński organizowane przez Warsztaty Kultury cieszą mieszkańców Lublina i gości swoim niepowtarzalnym programem. Czym są Warsztaty Kultury? Warsztaty Kultury to samorządowa instytucja kultury miasta Lublin, która działa od 2009 roku. Znana jest dzięki organizowaniu największych festiwali Lublina i również dzięki długofalowemu programowi rozwoju, opartemu na wspólnocie lubelskich operatorów i odbiorców kultury. Najważniejsze wydarzenia, na które będziemy mogli pójść tego lata to:

 Noc kultury 

Kiedy: Zwykle Noc Kultury odbywa się w pierwszą sobotnią noc w czerwcu. Z uwagi na pandemię w 2021 roku festiwal zmienił formę i odbędzie się w dniach 4 czerwca – 21 lipca 2021 r., 

Gdzie: ulice, place i zaułki Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie 

Wstęp: wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy. 

Dokładny program wydarzenia będzie dostępny na stronie internetowej nockultury.pl w zakładce MAPA, która pojawi się na stronie w maju. Wszystkie najciekawsze informacje o festiwalu dostępne będą też w zakładce NEWSY. 

Wschód Kultury – Inne Brzmienia 

Kiedy: 24-27 czerwca 2021,  

Gdzie: Lublin – Błonia pod Zamkiem i Stare Miasto. 

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia. 

Jarmark Jagielloński 

 Kiedy: 20-22 sierpnia 2021,  

Gdzie: Lublin – Stare Miasto, Błonia pod Zamkiem 

To festiwal kultury i sztuki tradycyjnej, odbywający się w przestrzeni Starego Miasta w Lublinie. 
W programie znaleźć można jarmark ze straganami wypełnionymi wyrobami rzemieślniczymi, koncerty muzyki tradycyjnej i inspirowanej tradycją, warsztaty rzemiosła z mistrzami, jarmarkowe podwórko, czyli przestrzeń dawnych zabaw i gier, a także potańcówki, spektakle, wystawy i pokazy. 

Carnaval Sztukmistrzów i Urban Highline Festival 

 Kiedy: 22-25 lipca 2021  

Gdzie: Stare Miasto, Śródmieście i Błonia pod Zamkiem 
Carnaval Sztukmistrzów to festiwal sztuki nowego cyrku i teatru odbywający się od roku 2008 w przestrzeni miejskiej Lublina 

Więcej informacji na stronie https://warsztatykultury.pl/

Korekta: Dawid Kobylański

Fot. Pexels/Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *