MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Liga NFL wkracza w decydującą fazę

https://clutchpoints.com/new-orleans-saints-4-bold-predictions-for-week-9-vs-buccaneers/

W dniach 16-18 stycznia odbyły się mecze Divisional Play-Off, po których poznaliśmy finalistów dywizji. Zagrają oni w przyszły weekend, a zwycięzcy zmierzą się ze sobą podczas Super Bowl LV. 

  1. Konferencja Amerykańska 

W pierwszym meczu tej konferencji zmierzyły się ze sobą drużyny Buffalo Bills i Baltimore Ravens. Bills w tym meczu pokazali, że nie tylko w ofensywie mają potencjał, lecz także w defensywie. Sądzono, że Ravens zaskoczą rywali akcjami biegowymi, ale tego dnia nic im nie wychodziło. Bills wygrali z Ravens 17:3 i awansowali do finału dywizji. Ich przeciwnikami będą obrońcy tytułu, drużyna Kansas City Chiefs, którzy pokonali rewelację sezonu, Cleveland Browns.  2

Mecz był bardzo fascynujący. Po pierwszej kwarcie mistrzowie prowadzili 6:3. W drugiej kwarcie Chiefs powiększyli swój dorobek o 13 punktów. Browns zmarnowali doskonałą okazję na przyłożenie. Jak się okazało mogło być one kluczowe do pokonania mistrzów. Do przerwy widniał wynik 19:3 dla Kansas City Chiefs. W trzeciej kwarcie Browns postawili się mistrzom. Zaczęli lepiej grać w ofensywie i defensywie. Pod koniec kwarty po ataku przeciwnika od tyłu, boisko musiał opuścić QB Chiefs Patrick Mahomes. Jak się okazało, doznał wstrząsu mózgu i nie wrócił już do gry. W tej sytuacji swoją szansę mogli wykorzystać zawodnicy z Cleveland. Po trzeciej kwarcie widniał wynik 22:10. Czwartą kwartę Browns zaczęli od przyłożenia i podwyższenia. Starali się pójść za ciosem, ale nie dali rady i Kansas City Chiefs wygrało 22:17. 

2. Konferencja Krajowa 

Pierwszym meczem było starcie najlepszej ofensywy ligi – Green Bay Packers oraz najlepszej defensywy ligi – Los Angeles Rams. Mecz zapowiadał się fascynująco, lecz szybko przyszła weryfikacja. Ofensywa okazała się być lepsza od defensywy. Green Bay Packers grało bardzo dobrze właśnie w ataku z czym mieli problem obrońcy Los Angeles Rams. Ich główne filary obronne zawiodły tego dnia niesamowicie. Green Bay Packers wygrało 32:18 i mogli spokojnie czekać na następnego rywala. Okazała się nim być drużyna Tampa Bay Buccaneers, która pokonała New Orleans Saints.  

Była to walka jednych z najlepszych QB w historii, weteranów oraz przyszłych Hall of Famerów – Tom’a Brady’ego i Drew Brees’a. Przed rozpoczęciem spotkania mówiło się o tym, że Drew Brees po sezonie zakończy swoją karierę. Kibice New Orleans Saints nie sądzili, że przyjdzie na to czas po meczu z Buccaneers. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana i skończyła się wynikiem 13:13. Po trzeciej kwarcie także był remis 20:20. W czwartej kwarcie drużyna z Tampy zdobyła 10 punktów, nie tracąc żadnego. Pomógł im w tym Brees, rzucając kilka przechwytów oraz koledzy z drużyny, którzy nie łapali lub gubili futbolówkę, co wykorzystywali przeciwnicy. Mecz zakończył się wynikiem 30:20 dla Tampy Bay Buccaneers. 

3. Zapowiedzi meczów 

Finał Konferencji Amerykańskiej – Kansas City Chiefs vs. Buffalo Bills (25.01, godz. 00:40) 

Faworytem są Chiefs, ale nie wiadomo czy w meczu zagra Patrick Mahomes. Jeżeli nie, to Bills mogą utrzeć nosa mistrzom i z nimi wygrać. Postawa zespołu z Buffalo w tym sezonie jest bardzo dobra. Drużyny grały ze sobą raz. Wtedy górą byli zawodnicy Kansas City Chiefs, którzy wygrali 26:17. W nocy z niedzieli na poniedziałek szykuje się świetne widowisko, w którym będzie zacięta walka.

Finał Konferencji Krajowej – Green Bay Packers vs. Tampa Bay Buccaneers (24.01, godz. 21:05) 

Szykuje się kolejne starcie doświadczonych QB. Z jednej strony 37-letni Aaron Rodgers, a z drugiej 43-letni Tom Brady. Obaj mają bardzo dużo nagród, zwyciężali na Super Bowl (Rodgers raz a Brady sześć razy) i obaj są świetnymi graczami. Drużyny te, grały ze sobą raz w tym sezonie. Wtedy Buccaneers wygrali z Packers 38:10. Tym razem wynik może pójść w obie strony, ale jedno jest pewne: obie drużyny dadzą z siebie wszystko na boisku.

Korekty dokonała Martyna Kaczmarczyk. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *