MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Wielki mecz w Lublinie!

Dzisiaj, w samo południe, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie rozlosowano pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Swoich rywali poznały dwa zespoły z województwa lubelskiego – Motor Lublin i Górnik Łęczna.

Motor, występujący obecnie w II lidze, zmierzy się na tym etapie rozgrywek z Legią Warszawa, która jest aktualnym mistrzem Polski i uczestnikiem fazy grupowej Ligi Europy. Mecz odbędzie się na Arenie Lublin.

Rywalem Górnika Łęczna będzie będzie pierwszoligowa Korona Kielce. Zielono-czarnych czeka kolejne wyjazdowe starcie z ekipą występującą na tym szczeblu rozgrywek. W poprzedniej rundzie podopieczni Kamila Kieresia wyeliminowali legnicką Miedź.

Tak prezentują się wszystkie rozlosowane dzisiaj pary:

• Korona Kielce-Górnik Łęczna,
  • Motor Lublin-Legia Warszawa,
  • Garbarnia Kraków-Lech Poznań,
  • Widzew Łódź-Wisła Kraków,
  • Piast Gliwice-Górnik Zabrze,
  • Olimpia Grudziądz-Świt Nowy Dwór Mazowiecki,
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza-Raków Częstochowa,
  • Arka Gdynia-Zagłębie Lubin.

Spotkania 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski zaplanowano na 30 listopada, 1 oraz 2 grudnia.

Korekta: Magdalena Sadłowska

Fot. P. Dziurman/02.05.2014 Warszawa, final Pucharu Polski mecz KGHM Zaglebie Lubin – Zawisza Bydgoszcz, n/z puchar/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0