MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Lubelski Festiwal Filmowy

Już 23 listopada rozpocznie się 14. edycja lubelskiego festiwalu filmowego, który potrwa 6 dni. Program obejmuje pokazy filmów krótko i pełnometrażowych. Z powodu panującej pandemii cały festiwal odbędzie się online.    

Organizatorem festiwalu jest Lubelski Festiwal Filmowy, Centrum Kultury w Lublinie i Kinoteatr Projekt, a współorganizatorami, tak jak w poprzednich latach, będzie Lubelskie Centrum Konferencyjne oraz ACK UMCS Chatka Żaka. Gdzie odbędzie się festiwal? W Twoim domu, potrzebny jest jedynie Internet oraz dobry odbiornik.  W tym roku wszystkie pokazy filmów, jak i inne wydarzenia będą bezpłatne, wystarczy wcześniej zarezerwować sobie miejsce przez stronę Lubelskiego Festiwalu Filmowego. 

Złote Mrówkojady to nagrody przyznawane w poszczególnych kategoriach. W tym roku będzie można zdobyć Mrówkojada w 7 konkursach filmów krótkometrażowych w kategoriach: Fokus: Animacja, Dokument, Dzieci, Emocje, Eksperyment, Pomysł, Teatr oraz w jednym pełnometrażowym, Fokus: Pełny Metraż.  

Filmy oceniać będzie jury w składzie:  

Katarzyna Borowiecka 

Dziennikarka, do niedawna pracująca w radiowej Trójce, gdzie przygotowywała między innymi nagrodzoną MediaTORem audycję ABCpopkultury. W Canal+ prowadziła magazyn Aktualności Filmowe.    

Agnieszka Pisarek  
Filmoznawczyni, krytyczka i edukatorka filmowa. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, redakcjami, festiwalami i konkursami filmowymi oraz placówkami oświatowymi, prowadząc zajęcia z zakresu sztuki i marketingu na różnych etapach kształcenia.                                 

Dawid Adamek  

Grafik komputerowy, montażysta i pasjonat filmowy. Wcześniej redaktor naczelny portalu kulturalnego, dziś założyciel i twórca kanału Sfilmowani, który prowadzi nieprzerwanie od 2013 roku. 

Dokładny harmonogram można znaleźć na stronie LFF: https://lff.lublin.pl/harmonogram/  oraz na stronie Facebook https://www.facebook.com/events/648171635897890

Źródło: https://lff.lublin.pl/ 

Korekta: Anna Marek

Autor: Weronika Szymczak 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.