MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Lubelski koncert Igora Herbuta

Przystanek Woodstock in 2015/Ralf Lotys/Wikimedia Commons/ CC BY

Przystanek Woodstock in 2015/Ralf Lotys/Wikimedia Commons/ CC BY

1 grudnia 2021 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie wystąpi Igor Herbut – kompozytor, autor tekstów oraz lider zespołu LemON. Artysta będzie promował swój pierwszy solowy album.  

– Postanowiłem, że to zrobię! Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkam się z Wami na mojej pierwszej i wyjątkowej trasie z solowym albumem pt. „Chrust”. Ci, którzy mieli już okazję wysłuchać „Chrustu” na żywo, na tych dwóch jedynych dotąd koncertach – najczęściej pisali, że ten koncert to ukojenie dla duszy, błogość i podróż w głąb własnych emocji – napisał na Instagramie piosenkarz.  

Utworów z nowej płyty Herbuta miała okazję posłuchać już publiczność w Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku oraz Łodzi. W najbliższą środę (tj. 1 grudnia) o godz. 20:00 artysta wystąpi w lubelskim CSK. Bilety na to wydarzenie można kupić na platformach ebilet.pl oraz eventim.pl.  

Za początek solowej działalności Herbuta uważa się wydanie w 2013 roku singla „Wkręceni – nie ufaj mi”. „Chrust” miał swoją premierę w kwietniu bieżącego roku. Album znalazł się w gronie wydawnictw nominowanych do Fryderyków 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Poetycka. Debiutancka solowa płyta lidera zespołu LemON składa się z czternastu piosenek.  

Korekta: Jakub Sarek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *