MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

LUK Politechnika Lublin mistrzem Tauron 1 Ligi i z awansem do Plusligi!

W czwartkowy mecz dobrze weszli gospodarze, którzy od początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę, głównie dobrą zagrywką. Goście próbowali dotrzymać kroku świetnie dysponowanym lublinianom, lecz nawet świetna dyspozycja Olga Krikuna nie przyczyniła się do wybicia z rytmu gospodarzy. LUK Politechnika w połowie seta powiększała swoją przewagę, ale pod koniec seta bielszczanie zdołali dogonić wynik. Do końca seta walka była wyrównana. Seta zakończył Jakub Ziobrowski skutecznym atakiem (25:23).

W drugiej partii, tak jak w pierwszej, lublinianie szybko zbudowali kilku punktową przewagę. Bielszczanie jednak pokazali ducha walki i szybko odrobili straty. Tak wyglądał prawie cały set. Od stanu 17:16 dla gospodarzy gra układała się dla nich genialnie. W ataku świetnie sobie radzili David Mehić, Jakub Ziobrowski, Paweł Rusin oraz Wojciech Sobala, a w obronie wspaniale grał Neven Majstorović. Set zakończył się wynikiem 25:19.

Początek trzeciego i jak się później okazało ostatniego seta finałowej rywalizacji był bardzo wyrównany. Gra toczyła się punkt za punkt. Gdy po stronie gości w pole zagrywki wszedł Oleg Krikun bielszczanie objęli prowadzenie 13:11. Lublinianie szybko odrobili wynik i zdołali nawet wyjść na prowadzenie 17:15. BBTS próbował dotrzymać kroku rywalom, lecz końcówka znowu należała do LUK Politechniki. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa w 1 lidze zdobył David Mehić obijając blok rywali (25:20).

LUK Politechnika Lublin po dwóch latach gry w 1 lidze zdołał awansować do siatkarskiej elity w Polsce.

MVP spotkania został Jakub Ziobrowski.

LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

W rywalizacji do trzech zwycięstw: LUK Politechnika Lublin – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (3:0, 3:2, 3:0).