MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

LUK Politechnika Lublin o krok od wygrania Tauron I Ligi i awansu do Plusligi

BBTS Bielsko-Biała przegrała 2:LUK Politechniką Lublin w drugim meczu finałowym Tauron I Ligi siatkarzy. W serii do trzech zwycięstw siatkarze z Lublina prowadzą 2:0.

Pierwsze akcje meczu były bardzo równe.Gra toczyła się punkt za punkt. Po serii dobrych zagrywek Szymona Romacia zespół z Lublina zaczął budować swoją przewagę. Grę bielszczan uspokoiły przerwy brane przez trenera Harry’ego Brokkinga. Świetnie zaczął zagrywać Oleg Krikun i na tablicy wyników widniał remis. Pod koniec pierwszej partii zimną krwią wykazali się gospodarze z Bielska-Białej i po asie serwisowym Krikuna wygrali partię 25:22.

Początek drugiego seta był nieco podobny do pierwszego – gra była wyrównana. Po serwisach Bartosza Cedzyńskiego BBTS odskoczył na kilka punktów. Po stronie gości świetnie prezentował się Wojciech Sobala, który dobrze czytał grę gospodarzy i ich blokował. Za sprawą Jarosława Macionczyka bielszczanie odskoczyli lublinianom na 5 oczek. Wtedy mogłoby się wydawać, że losy seta są już przesądzone, ale nagle goście zaczęli dobrze grać w obronie i Konrad Stajer świetnie zagrywał co przyczyniło się do skrócenia dystansu do jednego punktu. Gra w tym secie toczyła się na przewagi. Lepsza okazała się drużyna BBTS-u, która wygrała seta 30:28.

W kolejnej partii LUK Politechnika Lublin szybko odskoczyła rywalom na 7:3. Dobrą grą popisywał się Jakub Ziobrowski, świetnie w polu zagrywki radzili sobie Grzegorz Pająk i Jakub Wachnik. Przyjezdni kontrolowali do końca trzecią partię i pewnie wygrali seta 25:15.

W czwartej partii lublinianie poszli za ciosem i zaczęli seta od wyniku 5:1. Następnie bielszczanie spokojnie zaczęli odrabiać straty i doprowadzili do remisu 8:8. Zespół z Lublina zbudował sobie trzypunktową przewagę. Dobrą skuteczność utrzymywali Paweł Rusin i Jakub Ziobrowski. Przyjezdni spokojnie kontrolowali grę i wygrali seta 25:20.

Tie-break rozpoczął się równo do czasu, gdy w pole serwisowe wszedł Grzegorz Pająk i lublinianie odskoczyli na 5:2. Dzięki dobrej postawie Krikuna bielszczanie zniwelowali przewagę do jednego oczka. Przy zmianie stron siatkarze z Lublina wygrywali 8:5. Gdy wydawało się, że lublinianie pewnie wygrają ten mecz, kilka piłek meczowych obronili gospodarze i nerwy wkradły się w szeregi LUK Politechniki. Skutecznym blokiem mecz zakończył Wojciech Sobala.

MVP meczu wybrany został Jakub Ziobrowski.

Trzeci mecz odbędzie się w czwartek o godzinie 20:30 w Hali MOSIR im. Zdzisława Niedzieli przy Alejach Zygmuntowskich 4 w Lublinie.

BBTS Bielsko-Biała – LUK Politechnika Lublin 2:3 (25:22, 30:28, 15:25, 20:25, 13:15)

Korekta: Martyna Kaczmarczyk