MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Marek Saganowski nowym trenerem Motoru Lublin

https://motorlublin.eu/2020/12/14/marek-saganowski-trenerem-motoru-lublin/

13 grudnia Mirosław Hajda stracił posadę szkoleniowca Motoru Lublin. Jego miejsce zajął Marek Saganowski, który podpisał kontrakt do czerwca 2022 roku. Będzie to jego debiut na stanowisku pierwszego trenera. 

Marek Saganowski to były piłkarz, który występował na pozycji napastnika, grał w 4 polskich klubach (ŁKS, Wisła Płock, Odra Wodzisław Śląski i Legia Warszawa). W ekstraklasie zdobył 100 goli w 312 spotkaniach oraz czterokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski (1998, 2013, 2014, 2016). Reprezentował barwy także w 7 klubów zagranicznych, między innymi Feyenoordu Rotterdam, Vitorii Guimaraes, Southampton FC, czy Atromitosu. Zanotował także 35 występów w reprezentacji Polski, w których zdobył 5 bramek. 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpoczął pracę jako trener. Był członkiem sztabu szkoleniowego Legii II Warszawa, następnie prowadził drużynę U19 “Wojskowych”, a od kwietnia 2019 roku był asystentem Aleksandara Vukovicia a później Czesława Michniewicza. Nowy trener Legionistów do klubu przyszedł z własnym sztabem i nie był zainteresowany współpracą z Saganowskim. 

Od końca września nowy trener żółto-biało-niebieskich legitymuje się licencją UEFA Pro, a samodzielna praca w Motorze ma być dla niego szansą rozwoju. 

– Praca w Motorze to dla mnie duże wyzwanie Chcę, żeby moja drużyna zawsze walczyła do końca, żaden z zawodników nigdy nie odstawiał nogi, a kibice cieszyli się z dobrego futbolu.- mówi nowy szkoleniowiec dla klubowych mediów. 

Marek Saganowski nie jest jedyną osobą w Motorze, która była związana z Legią Warszawa. Od października prezesem rady nadzorczej jest Bogusław Leśnodorski, a w listopadzie dyrektorem sportowym został Michał Żewłakow.  

Nowy szkoleniowiec ma odgrywać ważną rolę w ambitnych planach właściciela Motoru, Zbigniewa Jakubasa, w ciągu 5 lat klub ma awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo w Lublinie powstać ma prężnie działająca akademia piłkarska. 

– Zatrudnienie Marka Saganowskiego to kolejny element rozwoju naszego klubu. Szukaliśmy trenera ambitnego, posiadającego cechy przywódcze, który będzie chciał się rozwijać razem z klubem. Jestem przekonana, że nowy trener zaszczepi w zespole zwycięską mentalność. – mówi Marta Daniewska, p.o. prezesa Motoru. 

Po 17 kolejkach Motor zajmuje 10 miejsce, a do play-offów uprawniających do walki o awans do pierwszej ligi traci pięć punktów. 

Korekta: Anna Marek 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.