MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Marzena Rogalska odchodzi z TVP. Dziennikarka podała powód.

Fot. OpenClipart-Vectors/Pixabay

Swoją współpracę z Telewizją Polską właśnie zakończyła jedna z największych gwiazd Pytania na śniadanie , Marzena Rogalska. O swojej decyzji poinformowała fanów na mediach społecznościowych. Dziennikarka wskazała na datę podjęcia decyzji, która sugeruje że to wydarzenia z tego dnia przeważyły o decyzji dziennikarki. 

.

Po 12 latach współpracy z TVP Marzena Rogalska podjęła decyzję o odejściu z telewizji państwowej. Jak wskazuje, 10 luty 2021 r. był dla niej najtrudniejszym dniem w karierze zawodowej i to on prawdopodobnie zaważył na postanowieniu dziennikarki. Przypomnijmy, że 10 lutego 2021 r. odbył się strajk mediów, podczas którego prywatne stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe oraz strony informacyjne  wstrzymały nadawanie programów oraz dostęp do publikowanych treści. Protest był formą sprzeciwu wobec wprowadzenia nowego podatku przez rząd, którego skutkami mogą stać się masowe zwolnienia, pogorszenie jakości informacji, a w skrajnych przypadkach nawet zamknięcia redakcji.  

.

Dziennikarka zapowiedziała jednak, że nie kończy kariery dziennikarskiej.

– Chcę być z Wami  w kontakcie, zaglądajcie tutaj, w każdy piątek od 14-stej do 18-stej będziemy się słyszeć w Radiu Złote Przeboje. Możemy się też zobaczyć w Teatrze Capitol, w spektaklu „Czy ty to ty”. Zapraszam Was również do podróży w czasie podczas lektury mojej najnowszej powieści „Czas tajemnic” – napisała w oświadczeniu Marzena Rogalska. 

..

Z racji wcześniejszego nagrania programu TVP2 Zacznij od nowa, którego Marzena Rogalska została nową prowadzącą, jeszcze jakiś czas będzie można zobaczyć odcinki tej audycji z jej udziałem.  

– P.S. Jak widać, tytuł mojego ostatniego programu „Zacznij od nowa” okazał się proroczy. Bo pamiętajcie, że zawsze można zacząć od nowa – dodała dziennikarka. 

.

Fani nie kryją smutku spowodowanego odejściem dziennikarki z TVP, jednak w większości popierają jej decyzję. 

– Zawsze zastanawiałam się dlaczego osoba z Pani potencjałem i sympatia widzów marnuje swój talent dla TVPis. Brawo. Szanuje i życzę Pani jak najlepiej. Myśle ze co mądrzejsza stacja szybko zaproponuje Pani współpracę!! – napisała Pani Aneta.  

– No cóż najlepszy duet odchodzi do historii bardzo smutno ale czasami trzeba podejmować trudne decyzje. Życzę powodzenia , trzymam kciuki i oby do zobaczenia na szklanym ekranie – dodała Pani Izabela. 

.

***

Marzena Rogalska rozpoczęła swoją karierę w 1995 r. w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej, realizując magazyn filmowy. Od 1997 r. jej głos można było usłyszeć w rozgłośni RMF FM w trakcie takich programów jak Na językach czy Weekend bez granic. W 2002 r. kobieta przeszła do Radia Kolor, gdzie prowadziła audycję Zagraj swojej Marzenie. Później współpracowała także z Antyradiem. W latach 2004 – 2008 prowadziła Miasto kobiet w TVN Style. Zaraz po współpracy z TVN Style dziennikarka podjęła pracę w TV Puls, zostając gospodynią teleturnieju Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?. W 2008 r. rozpoczęła współpracę z Radiem Złote Przeboje, gdzie do dziś prowadzi audycję Piątek jak marzenie.  

..

Marzena Rogalska była związana z TVP przez 12 lat, pełniąc nieprzerwanie do 2021 r. funkcję prowadzącej Pytanie na śniadanie. Dziennikarkę można było zobaczyć także w roli kapitanki jednego z zespołów w Kocham cię, Polsko!, czy gospodyni m.in. w programach: To był rok!Gotowi do gotowania. Start! oraz emitowanego od 2021 r. Zacznij od nowa

.

Korekta: Joanna Mróz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *