MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Mocno padający śnieg paraliżuje ruch po Lublinie. Dlaczego większość chodników i dróg w mieście pozostaje nieodśnieżona?

Silne opady śniegów na wielu ulicach w Lublinie spowodowały poważne utrudnienia zarówno dla pieszych i kierowców. Duże trudności 30 stycznia sprawia spacer lubelskimi chodnikami, a nawierzchnia dróg jest daleka od ideału. Kto odpowiada za taki stan?

Kiedy 25 stycznia śnieg powodował utrudnienia w poruszaniu się w Lublinie można było twierdzić, że jest to spowodowane zaskoczeniem, jakie wywołały śnieżyce. Jak się okazuje 5 dni później sytuacja się powtarza, a poprawy nie widać. 

Fatalne warunki drogowe na Alejach Kraśnickich oraz zupełnie nieodśnieżone chodniki powodują liczne trudności. Wspomniana ulica jest drogą wojewódzką, za warunki której odpowiedzialny jest prezydent miasta Krzysztof Żuk. Być może budżet miasta nie pozwala na częste odśnieżanie dróg.  

Remont drogi na Alejach Racławickich powoduje utrudnienia szczególnie dla pieszych. Jakby tego było mało obecny stan chodników przy drodze powiatowej nie pozwala swobodnie przemieszczać się między Placem Litewskim, a Rondem Honorowych Krwiodawców. 

Jeśli chodzi o inne ulice w Lublinie, to również warunki pogodowe i drogowe nie sprzyjały bezpiecznemu poruszaniu się. 

W wielu miejscach, w których za odśnieżenie chodnika odpowiada właściciel posesji zgromadziło się dużo śniegu. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować wysoką karą pieniężną w wysokości do 1500 złotych. Być może właścicieli dróg publicznych również należałoby odpowiednio zmotywować zmianą ustawy? Zapewniłoby to większy komfort mieszkańcom miasta. 

Korekta: Dawid Kobylański

Fotografie: Daniel Mordon

1 thought on “Mocno padający śnieg paraliżuje ruch po Lublinie. Dlaczego większość chodników i dróg w mieście pozostaje nieodśnieżona?

  1. Rzeszow : ul. Ks Popieluszki. Wiatr oraz wciaz nieprzestajacy padac snieg paralizuje pobliskie uliczki. Co chwile buksujace auta, ktore nie moga wyjechac z parkingu, dodatkowo zadnych piaskarek. Od czasu do czasu przejada dwa ciagniki z malym plugiem ale to i tak nic nie daje – pisze Konrad. Lesko Sytuacja rowniez jest bardzo trudna W Bieszczadach w okolicach Leska. Padajacy od srody w nocy snieg i wiejacy dosc mocno wiatr tworza zaspy. Drogowcy nie nadazaja z odsniezaniem. Ruch jest bardzo utrudniony. Kto nie musi wyjezdzac autem niech pozostanie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *