MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

„Moja matura z historii” albo raczej jej brak

Źródło - Pixabay - F1Digitals

75% uczniów w Skawinie nie pojawiło się na maturze z rozszerzonej historii. Absolwenci szkoły przyszli za późno, ponieważ w szkolnym harmonogramie umieszczono złą godzinę egzaminu.  

Tylko jeden z czterech uczniów Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie pojawił się na egzaminie maturalnym z rozszerzonej historii w poniedziałek 17 maja o godzinie 9.00. Pozostałych trzech pojawiło się w szkole dopiero o 13.30, bo, jak się okazało, w harmonogramie egzaminów maturalnych na stronie szkoły ktoś wpisał błędną godzinę egzaminu.  

Na platformie YouTube pojawił się filmik Moja matura z historii, który w prześmiewczy sposób opowiada o zaistniałej sytuacji. Jak wspomina autor: Na rozszerzenie na maturach wybrałem sobie język angielski i historię. Nie wiedziałem, kiedy piszemy historię, więc sprawdziłem w harmonogramie na stronie szkoły. Sprawdziłem i było napisane, że o 13.30 trzeba już być na terenie szkoły

Dyrektor placówki Katarzyna Jędrzejczyk tłumaczy, że doszło do „ludzkiego błędu”, niemniej jednak uczniowie mają obowiązek sprawdzania terminów egzaminów, a te na stronie CKE były podane poprawnie. Nie zmienia to faktu, iż maturzyści sugerowali się błędnym harmonogramem podanym na stronie szkoły, przez co sprawa trafiła do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.  

Wnioski o dodatkowy termin matury zostały zaakceptowane i do matury z historii na poziomie rozszerzonym uczniowie przystąpią 16 czerwca. Dyrektor szkoły zapewnia, że późniejszy termin egzaminu nie przeszkodzi uczniom w rekrutacji na studia, a wyniki matur poznają 5 lipca, tak, jak inni maturzyści z całego kraju.  

fot: harmonogram egzaminów maturalnych udostępniony na stronie ZSTE Skawina
Korekta: Anna Marek

1 thought on “„Moja matura z historii” albo raczej jej brak

  1. Nonsens, szkoła nie powinna próbować skontaktować się z uczniami bądź rodzicami uczniów? W szkole dane rodziców wraz z numerami telefonów się znajdują, a jeżeli jedynie czterech uczniów zdawało rozszerzoną historię, a pojawił się jeden to chyba można było dojść do wniosku, że jest coś nie tak. Brawo dla nauczycieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *