MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

“Myślę, więc jestem” w wersji Billie Eilish

www.instagram.com/billieeilish

Wczoraj premierę miała nowa piosenka i teledysk Billie Eilish pod tytułem “Therefore I am”. O tym, że można spodziewać się czegoś nowego, młoda artystka poinformowała trzy dni wcześniej na swoim Instagramie. 

Słowa do piosenki stworzone zostały przez Billie i jej brata Finneasa, który towarzyszy jej od samego początku kariery. Finneas odpowiada tutaj także za produkcję, jednak reżyseria to już sama Billie. Nie jest to pierwszy wyreżyserowany przez piosenkarkę klip, wcześniejsze teledyski do “xanny”, “my future” lub “everything I wanted” również wyszły spod jej rąk.

Teledysk został nakręcony w galerii handlowej Glendale Galleria, gdzie Billie spędzała dużo czasu jako nastolatka. Jest to teledysk nieprzerysowany, luźny, ale jak na Billie przystało, z przesłaniem. Dziewczyna biega po opustoszałym centrum handlowym, co jakiś czas biorąc ze stoisk przeróżne przekąski. Można odczytać to jako odpowiedź do ostatnich zarzutów pod jej adresem. Billie, około miesiąc temu, przechadzając się po swoim rodzinnym mieście, została obrzucona hejtem, że wygląda grubo, jest nieumalowana i niechlujna. Tutaj Billie jest całkowicie sobą, je co chce i kiedy chce, a w tekście czytamy: “Nie mów tak, jakbyś wiedział, jak się czuję”. 

Piosenka jest niezwykle chwytliwa, Billie jest w niej zadziorna i pewna siebie. Tekst bardzo łatwo zapamiętać, a melodia towarzyszy potem przez wiele godzin. Jest to kawał dobrej roboty, zarówno ze strony Billie jak i Finneasa.

Korekta: Gabriela Kusz

1 thought on ““Myślę, więc jestem” w wersji Billie Eilish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.