MAGAZYN STUDENTÓW POLITOLOGII I DZIENNIKARSTWA UMCS W LUBLINIE

Nawrócony raper w Lublinie

Odkrycie roku 2011 portalu Popkiller, wydana płyta w Asfalt Records, szansa na wielką karierę. Jednoczesne uzależnienie od seksu, narkotyków, alkoholu.  To wszystko, co Piotr Kowalczyk, znany jako Tau, przeszedł w swoim życiu. W piątek 25 stycznia pojawił się w Lublinie na trasie koncertowej ON TOUR, aby opowiedzieć jak bardzo zmieniło się jego życie.

 

 

 

 

Tau, niegdyś znany jako Medium, spróbował wszystkiego w swoim życiu. Za słowem „wszystko” kryją się wszelkie używki, ale także udział w seansach spirytystycznych czy świadome śnienie. Artysta nie ukrywa tego, jakim był człowiekiem, co robił, kogo skrzywdził. W ten piątek, 25 stycznia o godzinie 16 na KUL-u, spotkał się ze swoimi fanami, ale także z ludźmi ciekawymi jego historii. Wypełniona sala słuchała Piotra z zapartym tchem, wiele osób nie kryło wzruszenia.

Podczas spotkania raper poruszył wiele tematów związanych z życiem chrześcijanina, ale przede wszystkim opowiedział o swojej przemianie. Zwrócił uwagę na szansę, jaką miał jeszcze przed paroma laty. Był młodym, obiecującym raperem, którym zainteresowała się jedna z najpopularniejszych wytwórni w Polsce. Jednak w pewnym momencie swojego życia Piotr za sprawą nawrócenia odszedł z Asfalt Records. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie miał wtedy nic. Postanowił więc stworzyć własną wytwórnię Bozon Records z nadzieją, że Pan Bóg pomoże mu w tym nowym etapie życia. Oprócz historii swojego życia raper poruszył też wiele trudnych tematów, takich jak np. cierpienie w życiu katolika. Wspomniał także o relacji ze swoimi rodzicami, a zwłaszcza o wybaczeniu ojcu.

Spotkanie związane było z trasą koncertową promującą nową płytę rapera- ON. Dlatego też po 20 Tau wyszedł na scenę w Domu Kultury. Wykonał kilka utworów z nowego albumu. Tłum świetnie bawił się przy kawałkach takich jak „Dobra Wola” czy „Urlop”. Był też czas na refleksję i modlitwę, której można było doświadczyć przy kawałkach „Jestem z Tobą” czy „List Motywacyjny”.

Mimo trudności, z którymi Tau zmagał się na każdym etapie swojego życia, otwarcie oddaje całą chwałę Panu Bogu, dzieląc się niesamowitą energią oraz radością z innymi. Piotr ciągle spotyka się ze słowami krytyki, ale jak podkreślał na spotkaniu, jest za to wdzięczny, bo to oznacza, że czyni coś dobrego.

Wszystkim, którzy pierwszy raz stykają się z jego twórczością, serdecznie polecam przesłuchanie utworów, które stworzył. Kryją się w nich odpowiedzi na pytania wierzących, jak i tych, którzy wciąż szukają drogi w swoim życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *